ČEPS se stala oficiálním partnerem CZECH TEAMU

Těsně před vrcholnou událostí olympijského cyklu vstupuje do rodiny oficiálních partnerů Českého olympijského týmu společnost ČEPS, provozovatel české národní elektroenergetické přenosové soustavy. Partnerství společnosti ČEPS a Českého olympijského výboru platí od letošního roku až do konce olympijského cyklu v roce 2020.

„Od národní reprezentace k národnímu provozovateli přenosové soustavy je to velice blízko. A protože pro každého sportovce jsou vrcholem olympijské hry a Český olympijský tým, rozhodli jsme se od letošního roku zařadit mezi jeho oficiální partnery,“ říká Petr Maňák, vedoucí odboru Propagace a interní komunikace ČEPS.

„Energie pro naše sportovce není nikdy dost. Jsme rádi, že se společnost ČEPS rozhodla po dlouhodobé partnerské účasti na jednotlivých akcích Českého olympijského výboru i pro oficiální partnerství Českého olympijského týmu,“ ocenil předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. „Očekáváme, že ČEPS jako expert na přenos (elektrické) energie předá našim sportovcům dávku potřebné energie k nejlepším výkonům,“ dodává.

Společnost ČEPS spolupracuje s Českým olympijským výborem již několik let, v minulých letech a také letos byla partnerem Olympiády dětí a mládeže. Provozovatel přenosové soustavy ČR podpořil i tradiční Olympijský běh či Olympijský park Rio-Lipno 2016. Letos jeho prezentaci naleznete i na Olympijských festivalech v Brně a Ostravě, jejichž je společnost ČEPS hrdým partnerem. Nejčastěji se s novým oficiálním partnerem potkáte zejména na ČEPS biatlonové střelnici.

ČEPS je provozovatelem přenosové soustavy ČR. Zajišťuje bezpečný a spolehlivý provoz a rozvoj elektroenergetické přenosové soustavy v rámci propojených evropských soustav. Poskytuje rovněž činnosti spojené se zajištěním rovnováhy mezi výrobou a spotřebou elektrické energie v každém okamžiku (tzv. systémové služby). Udržuje, obnovuje a rozvíjí 42 rozvoden se 75 transformátory a trasy vedení nejvyššího napětí o celkové délce 5 728 km.