Sedmé vítězství. Zimní Olympiádu dětí a mládeže znovu ovládl Liberecký kraj

Závěrečným ceremoniálem na zimním stadionu v České Třebové skončila v Pardubickém kraji zimní Olympiáda dětí a mládeže (ODM), které se zúčastnilo přes 1 200 sportovců. Z celkového vítězství se radoval Liberecký kraj, stříbrná skončila výprava z Prahy a bronzový Kraj Vysočina.

„Na zahájení olympiády jsem si přál, aby všichni účastnili ukázali, že sport je jedna z nejhezčích věcí, kterou v republice máme. Jsem strašně rád, že se to povedlo. Za výkony na sportovištích si všichni zaslouží velkou poklonu,“ uvedl Filip Šuman, místopředseda Českého olympijského výboru.

V Pardubickém kraji se od 28. ledna do 2. února bojovalo o medaile v jedenácti sportech a Liberecký kraj potvrdil, že na zimních olympiádách zcela dominuje. Kromě té předchozí v Ústeckém kraji v roce 2016 totiž bodové pořadí všech šesti předchozích olympiád ovládl. Letos vybojoval celkem 39 cenných kovů.

„Musím poděkovat nejen všem sportovcům, ale také trenérům a členům realizačního týmu, protože ti všichni měli na našem úspěchu podíl,“ řekl vedoucí oddělení školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Libereckého kraje Tomáš Pokorný a chválil i organizátory: „S nepřízní počasí se porvali a vytvořili perfektní podmínky.“

Mladé sportovce podporovali na sportovištích i mimo ně bývalí či současní olympionici. Na slavnostním zahájení v zaplněné pardubické Tipsport areně se roli vlajkonošů ujali hokejista Tomáš Rolinek nebo judista Pavel Petřikov, závodům v běžeckém lyžování přihlížel trojnásobný medailista ze zimní olympiády Lukáš Bauer a na závěrečném ceremoniálu předávala medaile skikrosařka Andrea Zemanová.

„Dětská radost je k nezaplacení. Když jsem sportovcům věšela na krk medaile a viděla v jejich očích, jak jsou šťastní, měla jsem z toho strašně krásný pocit,“ uvedla Zemanová, která se mimochodem ODM sama před lety jako lyžařka zúčastnila.

Kromě ní si Olympiádou dětí a mládeže prošli třeba snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká, sdruženář Tomáš Portyk nebo krasobruslař Michal Březina. Ti všichni budou Českou republiku reprezentovat na zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu.

„Doufám, že všichni sportovci budou Hry v Koreji bedlivě sledovat a fandit naším olympionikům. Je to pro ně nejlepší motivace, jak se zlepšovat. A dětská olympiáda je vlastně jedním z prvních kroků, jak se za pár let dostat i na tu dospělou,“ doplnil Šuman.

Příští zimní Olympiáda dětí a mládeže se bude konat v roce 2020 v Karlovarském kraji, rok předtím se její letní varianta uskuteční v Libereckém kraji.

Sledujte Olympiádu dětí a mládeže na Facebooku!

Více informací o ODM najdete na oficiálním webu.

@Š_Pančochová: When things don’t go my way. I find my peace of mind in other things! Like beautiful sunsets. We forget the good things we already have in our lives very quickly! It becomes sure thing until one day it’s gone! So be grateful everyday!! . . . #beautifulview #snowboarding #gooutside #enjoylife #liveitup #begrateful #sharkadventuring #stmavlog #mountainview #sunset facebook.com…
@Plavání: OSLAVY 100 LET PLAVECKÝCH SPORTŮ V NAŠICH ZEMÍCH Forum Karlín rozzářily nejvýraznější postavy českého, slovenského i československého plavání uplynulé stovky let. Nabízíme první sérii fotografií ze slavnostního galavečera. facebook.com…