T-Mobile Olympijský běh spustil registrace. Olympijský den oslavíme 20. června

Největší tuzemská běžecká akce, T-Mobile Olympijský běh, se uskuteční ve středu 20. června 2018. Přesně v jeden okamžik oslaví společně 80 tisíc běžců na 90 místech po celé České republice Olympijský den. Běžci se mohou ode dneška registrovat na www.olympijskybeh.cz.

Středa 20. června, to je den, kdy se Česká republika zapojí do celosvětových oslav Olympijského dne, výročí založení Mezinárodního olympijského výboru. Po celém světě se den slaví různými sporty, zapojeno je přes 4 miliony lidí z více než 100 zemí. V Česku se oslavuje Olympijský den závodem T-Mobile Olympijský běh, jehož historie sahá až do roku 1987.

Všichni, kteří by se rádi zapojili do oslav Olympijského dne, se mohou zúčastnit některého z 90 závodů, jež se poběží najednou přesně v jeden okamžik po celé České republice. Tři největší, takzvané zlaté T-Mobile Olympijské běhy, hostí tři největší města - Praha, Brno a Ostrava. Tam běžci zažijí atmosféru velké sportovní akce se servisem na nejvyšší úrovni a za účasti olympioniků a dalších známých osobností. Klidnější rodinný závod s menším počtem účastníků čeká na ty, kteří si zvolí z dalších několika desítek míst po celé České republice.

„Za vším stojí myšlenka, že by se každý měl pohnout a jít si zasportovat. Je jedno, zda to bude běh, nebo něco jiného. Olympijský den jako jedinečným svátkem sportu jako takového,“ říká Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru.

„Zájem o T-Mobile Olympijský běh neustále stoupá a věřím, že letos při oslavě olympijských myšlenek rozběhneme přes 80 tisíc lidí po celém Česku. Běžci se budou moci zapojit do oslav nejen přímo na závodech, ale také díky individuální výzvě přes mobilní aplikaci na dálku, pokud budou třeba v zahraničí,” dodává Milan Vašina, generální ředitel T-Mobile.

V rámci T-Mobile Olympijského běhu účastníci neběží pouze pro sebe, část ze startovného jde na podporu charitativní činnosti České olympijské nadace, jež umožňuje sportovat dětem, kterým v tom brání nedostatek finančních prostředků. V roce 2017 bylo České olympijské nadaci takto darováno 295 700 Kč.

Startovní balíček na zlatém závodu stojí do 31. března 400 Kč (50 Kč ze startovného jde na Českou olympijskou nadaci). Závody pro děti do 15 let jsou zdarma. Na všechny ostatní závody T-Mobile Olympijského běhu je zvýhodněné startovné do 31. března za 100 Kč (20 Kč jde na Českou olympijskou nadaci). Více na www.olympijskybeh.cz.

T-Mobile Olympijský běh v kostce

Kdy: 20. června 2018Kde: 90 různých míst v celém Česku
Očekávaná účast: 80 000 závodníků
Distance: od 5 do 10 km a dětské trasy
Zajímavosti: prostřednictvím aplikace EPP se mohou zapojit i běžci ze zahraničí a oslavit tak Olympijský den odkudkoliv
Více informací na www.olympijskybeh.cz.

Fotografie v plné kvalitě si můžete stáhnout zde! (cca 57 MB)


Kontakt pro média:
Pavlína Běhounková
manažerka komunikace T-Mobile Olympijského běhu 2018
behounkova@olympic.cz