Všudypřítomná čtyřka. Klapne rychlobruslařce Erbanové pódium v pravý čas?

„To čekání je dlouhé,“ povzdychla si na svém Facebooku. Řeč je o čekání na medaili v nové sezoně Světového poháru, rychlobruslařku Karolínu Erbanovou totiž v závodě na 500 metrů „stíhá“ jedno čtvrté místo za druhým. Naposledy v posledním klání před Vánoci – v Salt Lake City.

Česká reprezentantka zajela nejprve v pátek nejlepší čas sezony 37,20, od třetího místa ji dělily pouhé tři setiny sekundy. Stejná situace se opakovala i o den později. Letošní maximum posunula na 37,18, jenže znovu na ni zbylo čtvrté místo, tak jako v předchozích dílech seriálu. „Co dodat? Snad jen to, že po čtyřech odjetých svěťácích jsem čtvrtá v celkovém hodnocení,“ bere své brambory s úsměvem. Na pětistovce skončila čtvrtá počtvrté za sebou.

I čtvrtá místa jsou důležitá

Loňská sezona byla pro Erbanovou prozatím tou nejlepší. V lednu ovládla premiérové sprinterské mistrovství Evropy. Na světovém šampionátu na jednotlivých tratích skončila v jihokorejském Pchjongčchangu čtvrtá na pětistovce a pátá na kilometru. „Hodně jsem se o sobě naučila. Nabrala jsem další zkušenosti a taky si vyzkoušela budoucí olympijský ovál v Koreji,“ řekla tehdy.

Čtvrtá byla v předešlé sezoně i na světovém šampionátu ve sprinterském čtyřboji. „Může se zdát, že ta čtvrtá místa jsou zklamání, ale v této sprinterské konkurenci si jich velmi považuji. Jsou důležitá pro další roky,“ povídala.

Třeba už pro olympijský rok 2018. Kdo ví, možná jí všudypřítomná čtyřka pomůže v Koreji na pódium...

Foto: Getty Images a Facebook Karolíny Erbanové
Autor: Markéta Kosová