Přijměte novou výzvu programu Erasmus + Sport, projekty je třeba předložit do začátku dubna

Evropská komise nedávno publikovala novou výzvu programu „Erasmus + Sport“. Uspět se žádostí by mělo být pro sportovní organizace zase o něco jednodušší. Znovu se snižuje administrativní zátěž. Naopak celkový rozpočet se rok od roku zvyšuje a počet projektů, kterou mohou získat finanční podporu, významně narůstá.

Zatímco v roce 2014, kdy sedmiletý program Evropské unie odstartoval, bylo z unijního rozpočtu spolufinancováno 38 projektů a 6 neziskových sportovních akcí, v roce 2018 se již bude jednat o zhruba 93 „velkých projektů“ (nejméně 5 organizací z 5 různých zemí), 110 „malých projektů“ (nejméně 3 organizace ze 3 evropských zemí) a 14 akcí.

Zároveň důležité administrativní změny, které byly do programu začleněny minulý rok, byly ještě posíleny, takže se v roce 2018 mohou zájemci o podporu a koordinátoři projektů těšit na ještě více sníženou administrativní zátěž, zjednodušený finanční management či na mírné zvýhodnění žádostí o podporu malých projektů, které zahrnují nejméně jeden místní / regionální sportovní klub.

Uzávěrka pro předložení projektů je 5. dubna 2018. „I když se může zdát, že je tento termín velmi vzdálený, z vlastní zkušenosti mohu doporučit všem případným zájemcům, aby na projektových záměrech začali pozvolna pracovat,“ uvedla Jana Janotová, zástupkyně Českého olympijského výboru v EU kanceláři Evropských olympijských výborů.

Shrnutí všech informací, včetně detailů o rozdělení rozpočtu, termínech, a podmínkách naleznete ZDE. Další podrobnosti si pak můžete dohledat vPrůvodci programem Erasmus + a na webových stránkách Výkonné agentury Evropské komise. Pokud budete potřebovat další informace nebo konzultaci, pište na e-mail janotova@olympic.cz.

Český olympijský výbor je v programu Erasmus + Sport koordinátorem projektu Sport Parks Inspired by the Olympics. Mezi dalšími úspěšnými žadateli minulých let byly také Český horolezecký svaz (Climbing For Everybody), Festival Sporťáček (Wannado: Family Sport Festivals) či Úřad městké části Praha 5 (Sport4Citizens). Projektů financovaných z Erasmus + se však jako partneři účastnily a účastní mnohé další české sportovní organizace. Namátkou lze uvést Českou basketbalovou federaci (TIME OUT), Českou asociaci rugby league (RLEF Training and Education Portal), Beachklub Ládví (Move up to be healthy and happy), či FC Zbrojovka Brno (Futbalmania).