Nejvíce olympioniků jezdí více jak 18 let do Třeboně

Nadace České sportovní reprezentace, ve spolupráci s Českým klubem olympioniků, zajišťuje pro své členy, seniory i aktivní olympioniky rehabilitaci v lázních. V letošním roce zajistila lázně pro 37 olympioniků, z toho 30 v Třeboni a 7 dle jejich vlastních požadavků. Nejvíce olympioniků jezdí více jak 18 let do Třeboně.

Na přelomu září a října se tu sešla početná skupina kanoistů, bývalých reprezentantů – senioři Jan Jiráň a trenér Josef Doktor s jeho bývalými svěřenci, které od mládí vychoval – účastníky olympijských her, mistry světa i Evropy. Dorazili i doposud aktivní trenéři Petr Procházka a Waldemar Fibiger i Alan Lohniský, který již ve sportu nepracuje a také Jan Bartůněk, se kterým spolupracoval v juniorské a později i v olympijské reprezentaci.

Početná byla též parta bývalých vynikajících cyklistů pod vedení trenérů Pavla Doležala a Františka Jurzy – např. olympijský vítěz z Melbourne Jiří Daler, dále Jiří Nouza, vítěz Závodu míru Jan Smolík, stříbrní veslaři bratři Oldřich a Pavel Svojanovští, skokanka do výšky Jaroslava Řezáčová a další.

Olympionici nezapomněli ani na svého nejstaršího člena Václava Machka, jehož pozdravili po telefonu a společně zavzpomínali na bohaté sportovní zážitky. Machek je spolu s Danou Zátopkovou, která letos oslavila 95 let, nejstarším olympijským medailistou.

Na úvodním snímku
Nahoře: František Jurza, Jiří Daler, Josef Doktor, Jan Jiráň, Jan Smolík, Oldřich Svojanovský, Pavel Doležal, Pavel Svojanovský, Jiří Nouza, Jaroslava Řezáčová. Dole: Waldemar Fibiger a Petr Procházka.

@Olympijský tým: "Většina skokanů tvrdí, že nikdy strach neměla. Jsou to jen kecy...," říká nejlepší skokan na lyžích @koudelkaroman Zajímá Tě víc? Mrkni do PROFILU na ODKAZ a poslechni si nový olympijský #podcast #ceskepodcasty @radiozurnal instagram.com/p/B…
@Olympijský tým: ZAŽIJTE závod jako @eva_samkova ☝️Pro 3 nejpozornější máme odměnu. ⁣ ⁣ Spočítejte ve videu kolikrát Evka musela na trati skočit a napište nám svůj tip do komentářů. 3 z vás vybereme a odměníme merchem olympijského týmu. Tipovat můžete do nedělních 18:00. Držíme palce. ☺️ instagram.com/p/B…