Nejvíce olympioniků jezdí více jak 18 let do Třeboně

Nadace České sportovní reprezentace, ve spolupráci s Českým klubem olympioniků, zajišťuje pro své členy, seniory i aktivní olympioniky rehabilitaci v lázních. V letošním roce zajistila lázně pro 37 olympioniků, z toho 30 v Třeboni a 7 dle jejich vlastních požadavků. Nejvíce olympioniků jezdí více jak 18 let do Třeboně.

Na přelomu září a října se tu sešla početná skupina kanoistů, bývalých reprezentantů – senioři Jan Jiráň a trenér Josef Doktor s jeho bývalými svěřenci, které od mládí vychoval – účastníky olympijských her, mistry světa i Evropy. Dorazili i doposud aktivní trenéři Petr Procházka a Waldemar Fibiger i Alan Lohniský, který již ve sportu nepracuje a také Jan Bartůněk, se kterým spolupracoval v juniorské a později i v olympijské reprezentaci.

Početná byla též parta bývalých vynikajících cyklistů pod vedení trenérů Pavla Doležala a Františka Jurzy – např. olympijský vítěz z Melbourne Jiří Daler, dále Jiří Nouza, vítěz Závodu míru Jan Smolík, stříbrní veslaři bratři Oldřich a Pavel Svojanovští, skokanka do výšky Jaroslava Řezáčová a další.

Olympionici nezapomněli ani na svého nejstaršího člena Václava Machka, jehož pozdravili po telefonu a společně zavzpomínali na bohaté sportovní zážitky. Machek je spolu s Danou Zátopkovou, která letos oslavila 95 let, nejstarším olympijským medailistou.

Na úvodním snímku
Nahoře: František Jurza, Jiří Daler, Josef Doktor, Jan Jiráň, Jan Smolík, Oldřich Svojanovský, Pavel Doležal, Pavel Svojanovský, Jiří Nouza, Jaroslava Řezáčová. Dole: Waldemar Fibiger a Petr Procházka.

@Olympijský tým: 10 běžců, hromadný start, ostré zatáčky nebo třeba “velbloudí hrb” Seznamte se s novinkou! instagram.com/p…
@Olympijský tým: Buď PRVNÍ! A podívej se s námi do olympijské vesnice v @tokyo2020 zde se budou sportovci často potkávat v obchůdku, na kávě a také těsně před startem Her během uvítacího ceremoniálu všech výprav! #czechteam #socialhub #wood #olympicvillage instagram.com/p…