Olympijská kolekce bude odhalena 20. listopadu, vytvářeli ji i sportovci

Necelé tři měsíce před začátkem zimních her v jihokorejském Pchjongčchangu spatří světlo světa nová kolekce oblečení pro naše olympioniky. Představena bude 20. listopadu v pražském Mánesu. Na vývoji se intenzivně podíleli elitní čeští sportovci. Již popáté oblečení navrhla a vyrobila česká firma ALPINE PRO, která se stala partnerem Českého olympijského týmu i pro další olympijské období až do roku 2020.

Kolekci spoluvytvářeli olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová, sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor, dvojnásobný mistr světa ve skikrosu Tomáš Kraus a pětinásobný mistr světa ve skifu Ondřej Synek. Připomínkovala ji i řada dalších sportovců.

“Každý z nás měl na starosti určitou oblast, věnovali jsme se především materiálům a jejich funkčnosti,” říká Martin Doktor. “Mluvili jsme se sportovci z různých disciplín a zajímali se o jejich potřeby. Je jasné, že hokejisté a třeba alpští lyžaři mají jiné požadavky. Snažili jsme se uplatnit naše zkušenosti z naší aktivní sportovní kariéry a zakomponovat je do kolekce, aby olympionici dostali to nejlepší,” upřesňuje Tomáš Kraus.

Čeští sportovci si kolekci prohlédli už před prázdninami na setkání Top Teamu v Karlových Varech a mohli jednotlivé artikly komentovat. “Olympionici jsou pro nás vždy na prvním místě. Většinu z jejich připomínek jsme promítli do finálního produktu. O úspěchu ve sportu často rozhodují detaily. Může to být i zip na lyžařských kalhotách nebo materiál funkčního prádla,” dodává Martin Doktor.

Synek měl na starosti spodní prádlo a trička, zejména jejich funkčnost. „Testoval jsem to zodpovědně, aby to nekousalo, aby se to neničilo praním, aby to bylo pohodlné a teplé. Každý materiál, který jsem chtěl pustit do kolekce, jsem několik týdnů testoval, pral a sušil. Aby to bylo to nejlepší, co sportovce mohlo potkat,“ povídal Synek. Věří, že oblečení poslouží svému účelu. „Že oblečení bude sloužit i po olympiádě a nebude to jen na jedno použití. Kladl jsem důraz na to, aby to něco vydrželo,“ doplnil veslař.

Neumannová řešila střední vrstvu oblečení a čepice. „Kvalita materiálu bude nejvyšší, doufám, že se celá kolekce bude líbit hlavně jako celek. K tomu, aby byla nejvydařenější a nejlepší v historii, je už jen krůček,“ hodnotí Kateřina Neumannová.

„Do vývoje kolekce se zapojilo více profesionálních sportovců než kdy jindy. Příprava každého jednotlivého kusu prošla jejich důsledným připomínkováním, a tak je nyní připraven ten nejšpičkovější materiál i design, který si mohou olympionici dopřát. Takto úzká spolupráce s ambasadory je v této kolekci pro nás nová věc, ale jsem přesvědčen, že výsledek bude stát za to. Navrhování olympijských kolekcí se pro nás stalo srdcovou záležitostí. Bude to již po páté, co uvidíme sportovce, jak nastupují na olympijský stadion a přebírají medaile v našem oblečení. Jsem velmi hrdý, že já s celým týmem ALPINE PRO se můžeme na této velkolepé události podílet,” uvedl Václav Hrbek, generální ředitel ALPINE PRO.

Kolekce bude oficiálně představena 20. listopadu. Ve stejný den bude zahájen prodej vybraných artiklů pro fanoušky.

Zajímavosti:

  • 498 tisíc vyrobených olympijských artiklů od roku 2010
  • Česká kolekce vyhlášena v mezinárodních médiích třikrát jako nejlepší (Vancouver 2010, Londýn 2012, Soči 2014)
  • @Olympijský tým: Na Kanadu s čerstvou krví! Petr Pála složil tým na duel Fed Cupu z @bkrejcikova, Markéty Vondroušové, @karolinamuchova, @maryybou a @lucie.safarova! Tak držíme o víkendu v Prostějově palce, holky! ✊ #czechteam instagram.com/p…
    @Olympijský tým: Hokejový @narodnitym má v přípravě na MS čtyři výhry ze čtyřech zápasů! Ať se daří, držíme palce! #czechteam #jakolev instagram.com/p…