Projekt SUCCESS vyvrcholil na semináři „Cesty k úspěchu, aneb nic není nemožné“

Na podzim loňského roku se účastnice projektu SUCCESS poprvé potkaly v průběhu semináře Komise rovných příležitostí ve sportu Českého olympijského výboru. Tehdy naplno začala jejich cesta zakončená odevzdáním dvou případových studií a představením dvou hlavních prezentací evropským kolegyním. Na podzim 2017 přijely účastnice projektu SUCCESS do Bechyně znovu – tentokrát na semináři s podtitulem „Cesty k úspěchu, aneb nic není nemožné“ představily svou práci, její výsledky a třeba i to, jak náročné bylo skloubit účast v projektu s chodem rodiny či pracovní náplní.

„Jsem velmi ráda, že jedním z hlavních témat letošního semináře byl právě projekt SUCCESS, jelikož Komise rovných příležitostí ve sportu iniciovala zapojení Českého olympijského výboru do tohoto projektu. Příběhy jednotlivých účastnic byly pro návštěvníky a návštěvnice semináře velmi inspirativní, stejně jako prezentace výsledků, kterých jednotlivé účastnice dosáhly v rámci svých sportovních svazů,“ uvedla Naďa Knorre, předsedkyně Komise rovných příležitostí ve sportu ČOV.

Projektu SUCCESS se zúčastnily Nicole Šťávová (golf), Karolína Kříženecká (pozemní hokej), Tereza Doušová (fotbal), Milena Moulisová (basketbal), Petra Vozobulová (házená), Hana Schlangerová (ragby), Lenka Kovářová (triatlon) a Barbora Žehanová (kanoistika).

Jako koordinátorky jim pomáhaly Jana Janotová a Radana Kubešová z ČOV. Myšlenka odstartovat tento projekt vzešla od Chorvatského olympijského výboru, vedle ČOV se zapojily také národní olympijské výbory z Francie, Itálie, Litvy a Slovenska. Podrobnosti najdete na facebookové stránce nebo na www.success-leadership.eu.

Seminář „Cesty k úspěchu, aneb nic není nemožné“ nabídl účastnicím a účastníkům z různých sportovních organizací také další zajímavá témata a aktivity. Koučink vyučoval Milan Studnička, sportovní program vedli Olga Šípková, Jiří Fiřt a Sabina Fiřtová.

Seminář byl součástí Evropského týdne sportu, jehož cílem je upozornit na nedostatečnou pohybovou aktivitu a naopak ke sportu a pohybu trvale přilákat co nejvíce Evropanů. Evropský týden sportu je iniciativou Evropské komise. Jeho koordinátorem v České republice je Český olympijský výbor a projekt je zároveň součástí celonárodní kampaně Česko sportuje.

@Olympijský tým: Veselé Velikonoce přeje jak @olympijskytym, tak @vitprindis! #czechteam #easter #happyeaster #velikonoce instagram.com/p…
@Olympijský tým: Poslední zápas v reprezentační kariéře ❤️ Díky za všechno, @lucie.safarova! #czechteam : Pavel Lebeda / Česká sportovní instagram.com/p…