Česká televize generálním mediálním partnerem Českého olympijského týmu do roku 2020

Česká televize dnes prodloužila smlouvu s Českým olympijským výborem. Generálním mediálním partnerem olympijského týmu tak bude až do roku 2020. Stávající smlouva, platná od roku 2013, letos končila.

„Boj o vysílací práva se každým rokem přiostřuje a ceny stoupají mnohdy za únosnou mez, což je fakt, který nelze opomíjet. I přesto se snažíme našim divákům nabízet maximum sportů s profesionálním servisem, na který jsou od České televize zvyklí. Prodloužení smlouvy s Českým olympijským výborem potvrzuje naše kvality při zprostředkování vrcholných sportovních akcí a upevňuje naši pozici důležitého televizního hráče, na kterého je spolehnutí a s jehož přenosy jsou diváci spokojeni,“ konstatuje generální ředitel České televize Petr Dvořák.

„Česká televize je dlouholetým partnerem Českého olympijského týmu. Jsme rádi, že je již čtvrtým rokem našim generálním mediálním partnerem a bude i v dalším období. Divákům poskytuje sportovní zpravodajství na nejvyšší úrovni a umožňuje propagovat i ostatní projekty Českého olympijského výboru, zejména projekty na podporu sportování dětí, čehož si hodně ceníme. Jsme rádi, že jsme se pro další čtyřleté období dohodli na podpoře i na ostatních kanálech, nejen na ČT sport,“ říká předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

Spolupráce zahrnuje také partnerství s Českou olympijskou nadací a váže se i k Olympiádě dětí a mládeže, kterou letos Česká televize nabídla v přímých přenosech, či k Olympijskému víceboji základních škol.

„Prodloužením smlouvy potvrzujeme vzájemně přínosnou a fungující spolupráci, díky které jsme mohli třeba postavit studio přímo v olympijském parku v Soči nebo vysílat z českého domu při olympiádě v Riu a nabídnout tak divákům závodní i mimozávodní olympijské dění z bezprostřední blízkosti. Stejně jako při nadcházejících hrách v Jižní Koreji,“ avizuje výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

Olympijské studio se v televizním programu poprvé objevilo až v roce 1992. Olympiády na obrazovkách České, dříve Československé televize však diváci vídají pravidelně již od roku 1956. Výjimkou byly pouze hry v roce 1984 v Los Angeles, na kterých českoslovenští sportovci chyběli.