Český olympijský výbor navštívili korejští studenti z projektu Youth Public Diplomacy Corps

Více než desítka korejských studentů a další členové projektu Youth Public Diplomacy Corps navštívili v úterý sídlo Českého olympijského výboru a seznámili se s historií olympijského hnutí či vizemi českého týmu pro nadcházející zimní olympiádu v jihokorejském Pchjongčchangu.

Hlavní slovo si vzal sportovní ředitel ČOV Martin Doktor, který studentům vyprávěl o činnostech Českého olympijského výboru a krátce také představil všechny jeho projekty.

Fotogalerie »

Český olympijský výbor navštívili korejští studenti

Už v pondělí se studenti setkali i s předsedou ČOV Jiřím Kejvalem, jemuž korejský velvyslanec v České republice Moon Seoung-Hyun věnoval v rámci propagace zimních olympijských her 2018 sadu pamětních medailí.

„Pamatuji si, jak na zasedání MOV v Praze prohrál Pchjongčchang volbu s Vancouverem pro rok 2010 o jediný bod. V příštím roce se ale Pchjongčchang her zhostí a já jsem přesvědčený, že to budou skvělé olympijské hry. Před několika týdny jsem tam osobně byl a viděl jsem, že město je dobře připravené,“ prohlásil Kejval.

Projekt s názvem Youth Public Diplomacy Corps je program pod záštitou korejského Ministerstva zahraničních věcí a jeho cílem je sbírat mezinárodní zkušenosti, poznat odlišné kultury a zlepšit spolupráci se státy Visegrádské čtyřky.

Reklama

@Olympijský tým: @barborastrycova + = Čirá radost, jsi skvělá, Baru! #czechteam #wimbledon instagram.com/p…
@Olympijský tým: Je to doma! @barborastrycova je wimbledonskou šampionkou ve čtyřhře! Skvěle! instagram.com/p…
@Olympijský tým: Seznamte se: Vítězové juniorské čtyřhry na @wimbledon – @leheckajiri a @jonas.forejtek Gratulujeme a děkujeme, kluci! #czechteam instagram.com/p…
Reklama