Olympijský rok pomůže dobré věci. Fanoušci se mohou těšit na autogramiádu hvězd

Biatlonistka Gabriela Koukalová používá v přípravě na zimní olympijské hry v Pchjongčchangu červenobílý šátek s motivem projektu Olympijský rok. „Budu ho poctivě nosit, pořádně ho propotím a pak budu doufat, že se vydraží za co nejvíc peněz,“ řekla Koukalová. Šátek ze společného projektu Českého rozhlasu a Českého olympijského výboru totiž pomůže dobré věci. Výnos z dražby šátků a dalších předmětů od osmičky sportovních osobností, jejichž cestu do Koreje mapuje Olympijský rok, si rozdělí nadace Světluška a Česká olympijská nadace.

„Jsem rád, že tentokrát nebude Olympijský rok jenom bavit posluchače Radiožurnálu, ale i pomáhat. Kromě šátků půjdou do dražby i další věci sportovců spojené s olympijskou sezonou,“ řekl Ondřej Suchan, šéfredaktor Radiožurnálu.

Projekt Olympijský rok, při jehož prvním ročníku redaktoři Českého rozhlasu sledovali cestu sportovců do Ria 2016, mapuje ve druhém ročníku přípravy dalších osmi Čechů: vedle biatlonistky Gabriely Koukalové jsou to snowboardistky Ester Ledecká a Eva Samková, rychlobruslařka Martina Sáblíková, hokejový trenér Josef Jandač, sjezdař Jan Hudec, skokan na lyžích Roman Koudelka a paralympionik Patrik Hetmer, který vyniká v alpském lyžování. Reportéři s nimi tráví celý rok před zimními olympijskými hrami a prostřednictvím časosběrných seriálů přinášejí pohled do zákulisí jejich tréninku. Projekt dokumentuje také fotograf Herbert Slavík.

„Olympijský rok představuje fanouškům sportovní osobnosti a jejich trénink a přípravu z jiného úhlu pohledu. Jsem rád, že v tomto projektu společně s Českým rozhlasem pokračujeme,“ řekl Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru.

Se čtveřicí sportovců se ve středu 23. srpna od 16.00 mohli fanoušci setkat při autogramiádě ve foyer recepce Českého rozhlasu na Vinohradské třídě 12. Přítomny byly trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení Martina Sáblíková a mistryně světa ve snowboardingu Ester Ledecká, nechyběli ani bronzový olympijský medailista v super-G Jan Hudec a paralympionik Patrik Hetmer.

Více o projektu najdete ZDE, sledovat ho můžete na sociálních sítích Radiožurnálu a Českého olympijského týmu.