Ve věku 89 let zemřel Rudolf Baťa, respektovaný hokejový sudí a fotbalový funkcionář

Český sport zasáhla smutná zpráva. Ve čtvrtek ve věku 89 let zemřel Rudolf Baťa, dlouholetý uznávaný hokejový rozhodčí a také funkcionář českého fotbalového svazu, který spojil své jméno i s pražskou Spartou.

Baťa se narodil ve Zlíně a začínal jako hokejový rozhodčí. Pískal na šesti světových šampionátech a dvou olympijských hrách (Sapporo 1972 a Innsbruck 1976).

Po skončení rozhodcovské kariéry přešel k fotbalu, kde zastával funkci generálního sekretáře fotbalového svazu a člena disciplinární komise UEFA. Po mistrovství Evropy v roce 1996 až do letošního května působil ve Spartě Praha jako mezinárodní sekretář.

Rudolf Baťa byl uveden do Síně slávy českého fotbalu i hokeje a za celoživotní postoj ke sportu obdržel také cenu Českého klubu fair play.

Reklama

@Olympijský tým: Dvě juniorské mistryně světa! @hilgertova_amy a @tonigaluskova, jste skvělé! Gratulujeme ❤️ #czechteam : @czechcanoe instagram.com/p…
@Olympijský tým: @r_kreuziger válčí na @letourdefrance a je průběžně 17. Drž se, Romane! ‍♂️ #tourdefrance #czechteam instagram.com/p…
Reklama