Olympijští vítězové pokřtili knihu Zlaté medaile

Olympijští vítězové v čele s Danou Zátopkovou pokřtili v knihkupectví Academia na Václavském náměstí v Praze knihu Zlaté medaile. Publikace mapuje příběhy všech šampionů české i československé historie včetně posledních her v Londýně. Za více jak 110 let existence olympijského výboru se počet našich zlatých medailí momentálně zastavil na čísle 70.

„Zisk zlaté olympijské medaile patří k nejcennějším vítězstvím, na které vzpomíná nejen sportovec, ale často i fanoušci po celý život. Vítězství je spojeno s pocitem hrdosti, je zdrojem národního sebevědomí a zřetelnou součástí české historické paměti. Sportovní sláva bývá pomíjivá a jsem velice rád, že existuje kniha, která medailisty připomíná,“ řekl Martin Doktor, dvojnásobný olympijský vítěz z Atlanty 1996 a sportovní ředitel ČOV.

Křtu a autogramiády se zúčastnili olympijští vítězové napříč sporty i generacemi – Dana Zátopková (Helsinky 1952, hod oštěpem), Robert Změlík (Barcelona 1992, desetiboj), Martin Doktor (Atlanta 1996, rychlostní kanoistika), František Kučera (Nagano 1998, lední hokej), Aleš Valenta (Salt Lake City 2002, akrobatické lyžování) a Kateřina Neumannová (Turín 2006, běh na lyžích).

Zlaté medaile
Texty: Josef Dovalil, Petr Feldstein, František Kolář, Petr Kolář, Pavel Kovář.
Fotografie: Jiří Koliš, Pavel Lebeda, Markéta Navrátilová, Karel Novák, Jiří Pekárek, Michal Růžička, Jaroslav Skála, Herbert Slavík, Ján Súkup, ČTK.
Vydavatel: Český olympijský výbor v Nakladatelství Olympia, s.r.o.

Reklama

@Olympijský tým: Na @eyofbaku2019 se rozjely kolektivní sporty. Čeští volejbalisté narazili v úvodu na silné Belgičany. Dnes si mohou vylepšit skóre s Itálií.#eyof2019 #baku2019 instagram.com/p…
Reklama