Děti dostanou půl milionu korun na sport. Podpořila je Česká olympijská nadace

Půl milionu korun na podporu sportování dětí ze sociálně slabých rodin rozdělila Česká olympijská nadace na svém prvním zasedání. Charitativní projekt Českého olympijského výboru je zaměřený na podporu dětí ve věku mezi šesti až osmnácti lety.

Komise posoudila desítky žádostí – osm z nich podaly dětské domovy – a rozdělila 480 tisíc korun. O jejich přidělení rozhodovali prezident nadace a trojnásobný olympijský vítěz v hodu oštěpem Jan Želený a olympijští medailisté.

„Sport nesmí být výsadou bohatých. Nadace bude pomáhat dětem, které si nemohou dovolit sportovat,“ řekl Jiří Kejval, předseda ČOV. Peníze jdou vždy na konkrétní věc – tedy třeba na sportovní náčiní, kurzy nebo kroužky.

Projekt nadace podporuje dvacet medailistů z Vancouveru a Londýna – například dvojnásobná olympijská vítězka v hodu oštěpem Barbora Špotáková, stříbrný vodní slalomář z Londýna Vavřinec Hradilek nebo zlatá skifařka Mirka Knapková.

Všechny náležitosti pro přidělení peněz splnila většina žadatelů - podpora se tak v první vlně dostane 28 chlapcům a 20 dívkám z 19 sportů – například fotbalu, florbalu, karate, badmintonu, cyklistice, ale také sportu hendikepovaných – boccie.

Projekt Česká olympijská nadace je součástí České nadace sportovní reprezentace. Více informací najdete na nadačních internetových stránkách, kde můžete i zažádat o finanční podporu.

Zasedani CON

Reklama

@Olympijský tým: Na @eyofbaku2019 se rozjely kolektivní sporty. Čeští volejbalisté narazili v úvodu na silné Belgičany. Dnes si mohou vylepšit skóre s Itálií.#eyof2019 #baku2019 instagram.com/p…
Reklama