Olympijský vítěz Doktor bude zastupovat sport v Radě České televize

Od prvního července má sportovní prostředí svého zástupce v Radě České televize, neboť Poslanecká sněmovna ČR na nadcházejících šest let zvolila jako jejího člena sportovního ředitele Českého olympijského výboru Martina Doktora.

„Vážím si toho, že mohu zastupovat sportovní prostředí v Radě České televize, protože si myslím, že zástupci různých odvětví lidské činnosti by se měli zapojovat do fungování společnosti. A sport patří spolu s kulturou k jejím základům,“ řekl Martin Doktor.

Poslanci jej do Rady ČT zvolili v červnu. „Jakožto sportovce mě nejvíc bude zajímat podpora sportu a zdravého životního stylu a osvěta v tomto ohledu v rámci veřejnoprávní služby České televize. A také zachování rozmanitosti vysílacího spektra sportovního kanálu ČT sport a dalších programů České televize tak, aby postihovala jak vysílání z vrcholných sportovních akcí, tak i z menších sportů. Nicméně role v Radě České televize je především kontrolní a já se budu s jejím detailním fungováním teprve seznamovat,“ dodal Doktor.

První zasedání Rady ČT čeká dvojnásobného olympijského vítěze v rychlostní kanoistice v závěru července. Současné složení Rady České televize najdete ZDE.