Zapojte se jako dobrovolníci do pořádání setkání diplomatů z olympijského hnutí v Česku

Chcete zblízka poznat prostředí největšího setkání zástupců olympijského hnutí mimo olympijské hry? Pak se můžete jako dobrovolníci zapojit do pořádání XXII. valného shromáždění Asociace národních olympijských výborů ANOC, které proběhne od 31. října do 3. listopadu 2017.

>>> English version here <<<

„V Praze se sejdou špičky světové sportovní diplomacie včetně předsedy Asociace národních olympijských výborů i šéfů dalších vrcholných organizací, přijedou zástupci všech národních olympijských výborů. Takovou sportovní konferenci Praha ještě nehostila. Jde o největší setkání různých států mimo olympijské hry, přijedou zástupci z 206 různých zemí, což je víc než kolik jich je v Organizaci spojených národů. Být u toho, to může být skvělá zkušenost pro studenty řady oborů od sportovního managementu přes mezinárodní vztahy až po diplomacii,“ řekl Roman Kumpošt, místopředseda Českého olympijského výboru pro zahraniční vztahy.

Dobrovolníci se mohou hlásit ZDE. Základními požadavky pro všechny pozice jsou věk osmnáct a více let a dobrá znalost angličtiny, případně dalších jazyků, a to zejména francouzštiny a španělštiny. Práce pro dobrovolníky obnáší například přípravu a vydávání akreditací, pomoc při doprovodném a kulturním programu, asistenci při organizaci příletů a odletů, logistiky a dopravy.

Zájemci si mohou vybrat preferovanou pozici a také svou účast v rozmezí od 25. října do 5. listopadu 2017. Samotné valné shromáždění, jemuž předcházejí například setkání kontinentálních asociací, proběhne 1. a 2. listopadu. První listopadový večer také ozdobí předávání cen ANOC Awards, na které zavítají věhlasné sportovní hvězdy.

Dobrovolníci vedle řady cenných zkušeností získají tričko a bundu a také certifikát dokladující, že se podíleli na organizaci XXII. valného shromáždění ANOC, na kterém se sejdou zástupci 206 národních olympijských výborů. Český olympijský výbor již v letech 1999 a 2015 pořádal zasedání Evropských olympijských výborů, v roce 2003 se v Praze konalo zasedání Mezinárodního olympijského výboru.

Reklama

@Olympijský tým: @barborastrycova + = Čirá radost, jsi skvělá, Baru! #czechteam #wimbledon instagram.com/p…
@Olympijský tým: Je to doma! @barborastrycova je wimbledonskou šampionkou ve čtyřhře! Skvěle! instagram.com/p…
@Olympijský tým: Seznamte se: Vítězové juniorské čtyřhry na @wimbledon – @leheckajiri a @jonas.forejtek Gratulujeme a děkujeme, kluci! #czechteam instagram.com/p…
Reklama