Skopje hostilo seminář Evropských olympijských výborů. Tématem byly i sociální sítě

V makedonském Skopje se ve dnech 19.-20. května konal v pořadí již 38. seminář Evropských olympijských výborů, jehož tématy byly nadcházející zimní i letní olympijské hry nebo komunikace na digitálních platformách. Dvoudenního setkání se zúčastnilo více než 200 delegátů z řad předsedů olympijských výborů, generálních sekretářů olympijských výborů a dalších osobností zainteresovaných v olympijském hnutí.

Český olympijský výbor zastupovali sportovní ředitel ČOV Martin Doktor, místopředseda pro zahraniční vztahy Roman Kumpošt, ředitelka mezinárodního úseku Veronika Zemanová a Jaroslav Větvička, člen Lékařské a antidopingové komise EOC.

V úvodu v rámci Fóra Olympijské solidarity vystoupila zástupkyně ředitele Pamela Vipondová a představila cíle a programy pro nadcházející období 2017-2020, v rámci kterých bude rozděleno 509 milionů dolarů národním olympijským výborům.

Hlavním tématem konference byly nadcházející sportovní události, a to především zimní olympijské hry v korejském Pchojngčchangu 2018, letní olympijské hry v Tokiu 2020, Olympijské hry mládeže (YOG) v Buenos Aires v roce 2018 a letošní letní Evropský olympijský festival mládeže (EYOF) v Györu.

Mluvilo se i o vývoji digitálních technologií v oblasti komunikace ve sportu a způsob, jak přes viditelnost v online světě lépe a efektivně oslovit mladší generaci. Olympijský kanál navrhl v tomto ohledu nové strategie, které mohou napomoci při přizpůsobení komunikace v rychle se rozvíjejícím prostředí sociálních médií.

Aktuality ze sportovní medicíny

Lékařská a antidopingová komise EOC se na setkání prezentovala mj. programem Sportovní medicína a ochrana sportovní čistoty (Sports Medicine and Protection of Clean Athletes), jehož konkrétní náplní jsou ochrana před zraněními a nemocemi, zneužíváním léků, sexuálním harašením a šikanou. Zároveň by měla pokračovat podpora vzdělávání ve sportovní medicíně a fyzioterapii a pro speciální projekty.

Na konferenci také se zprávou o připravenosti vystoupili organizátoři nadcházejícího EYOF z Györu. MUDr. Větvička je na tuto akci delegován jako lékařský zástupce EOC v rámci koordinační komise, takže měl možnost doladit poslední detaily pro oblast zdravotního zabezpečení a antidopingový program EYOF.

Příští setkání Evropských olympijských výborů bude hostit Srbsko.

@Český bobový tým: Přímý přenos druhých jízd čtyřbobů startuje na kanálu IBSF TV od 15:30 hod. #IBSF - International Bobsleigh & Skeleton Federation youtu.be/tWUaLyhmuUc
@Český bobový tým: V neděli 20.1.2019 od 14:00 hod startuje na kanálu IBSF TV přímý přenos pátého závodu Světového poháru čtyřbobů v rakouském Innsbrucku. Přímý přenos můžete sledovat také v rámci iVysílání ČT na webu nebo vašich smart TV. #IBSF - International Bobsleigh & Skeleton Federation youtu.be/4bsrLRvZgWo
@Český krasobruslařský svaz: Michal patří na letošní Evropě k horkým favoritům na medaili. Závod od závodu zraje jako víno a spolupráce s trenérem Rafaelem mu více než prospívá. V nedávném rozhovoru pro portál ISU skating se zmínil o jeho postoji k dokonalosti (i v krasobruslení). "Pro nás není dokonalost cíl, není to něco, co můžete vždy dosáhnout. Je to více váš životní postoj. Je to způsob, jakým se prezentujete a dáváte si životní výzvy, protože pro každého znamená dokonalost něco jiného." A to je přesně Michalův styl, na který se těšíme na nadcházejícím ME v Bělorusku. facebook.com…