Podepsáno. Sportovci se přihlásili na olympijské hry do Pchjongčchangu

Formalita splněna. 289 dnů před startem XXIII. zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu podepsali prezident republiky Miloš Zeman a předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval oficiální přihlášku českého týmu, která je pro účast pod pěti kruhy nezbytná. K podpisu došlo za přítomnosti několika sportovců v Rudolfově galerii na Pražském hradě.

„V Riu jsme co do počtu medailí prožili jedny z nejúspěšnějších olympijských her. Všichni doufáme, že v Pchjongčchangu na skvělou tradici z posledních let navážeme a že si přivezeme domů další vzácné olympijské kovy,“ uvedl Jiří Kejval, předseda ČOV.

Slavnostnímu podpisu v Rudolfově galerii přihlíželi z řad sportovců například snowboadcrossařka Eva Samková, rychlobruslařka Martina Sáblíková či sdruženář Tomáš Portyk.

Fotogalerie »

Podepsání přihlášky na ZOH do Pchjongčchangu

Prezident Miloš Zeman všem popřál hodně štěstí i úspěchů a doplnil, že každého účastníka olympiády včetně členů realizačního týmu pozve bez ohledu na zisk medaile na Pražský hrad.

„Když jsem byl v srpnu v Riu, tak jsem olympionikům říkal: Zvítězili jste už tím, že tady jste. Totéž mohou prohlásit i o sportovcích, kterým se podaří kvalifikovat se do Koreje,“ řekl Zeman.

Kateřina Valachová, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy, doplnila: „Přála bych si, aby zimní sportoviště v Koreji zcela ovládly české vlajky, křik našich fanoušků a abychom si olympiádu naplno užili. Sportovcům slibuji, že si jim pokusíme vytvořit co nejlepší podmínky pro úspěch.“

XXIII. zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu proběhnou od v termínu 9. – 25. února 2018.

Foto: Pavel Lebeda pro ČOV