Plénum ČOV schválilo na zasedání nové logo

​Plénum Českého olympijského výboru schválilo na letošním zasedání v České národní bance nové logo. Jednodušší design vyšel z požadavků Mezinárodního olympijského výboru (MOV) a obsahuje českou státní vlajku a pod ní olympijské kruhy.

„Úprava loga nevychází z naší aktivity, ale Mezinárodní olympijský výbor zpřísnil podmínky toho, jak je možné používat olympijské kruhy. Většina národních olympijských výborů je nucena podle přesných podmínek upravit své logo,“ vysvětlil na plénu předseda ČOV Jiří Kejval.

Logo podle pravidel MOV musí obsahovat motivy státu. „My jsme se dívali na fanoušky, kteří jsou spontánní. Nikdo z nich nepracuje se lvem, ale s motivem státní vlajky. To jsme brali jako určující. Také sportovci, když uspějí, obíhají stadiony s naší vlajkou,“ vysvětlil Kejval.

Delegáti Pléna ČOV rovněž schválili zprávu o rozpočtu za rok 2016 a také návrh rozpočtu na rok 2017. Hospodaření ČOV v roce 2016 skončilo v přebytku téměř dva miliony korun před zdaněním. „ČOV hospodařil s rekordní částkou přes miliardu korun, což byl výjimečný rok, který se však již nebude opakovat,“ uvedl Libor Varhaník, místopředseda ČOV pro ekonomiku a marketing.

Pro rok 2017 totiž ČOV nemůže již počítat s penězi z loterií, neboť Poslanecká sněmovna loni v dubnu novelizovala zákon, podle kterého peníze z odvodů loterijních firem bude nově rozdělovat výhradně Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT).

Na letošní rok ČOV počítá se schodkem 23 967 000 korun při nákladech necelých 200 milionů korun. „Zvolili jsme opatrnější přístup, neboť dotace z MŠMT nedosáhly předpokládané výše. Ale určitě se bude snažit vše dofinancovat, aby výsledek hospodaření byl lepší,“ prohlásil Varhaník.

Plénum také schválilo změnu statusu členství České baseballové asociace, České softbalové asociace, Českého horolezeckého svazu, Českého svazu karate a České unie kolečkových sportů. Všechny se stávají svazy, jejichž disciplíny jsou zařazeny do programu olympijských her. Novými členy ČOV se zároveň staly Česká asociace amerického fotbalu a Česká Muaythai Asociace.

Prezentaci s novou podobu loga ČOV včetně jeho historického vývoje si můžete stáhnout zde.

Usnesení Pléna ČOV ze dne 24. 4. 2017 si můžete zobrazit zde.