V Norsku proběhl projekt sportovní diplomacie Česká republika – ráj florbalu

Od Čechů se můžeme učit, jak přínosný florbal může být – i tato slova zazněla v Norsku, kde se začátkem dubna uskutečnil pilotní projekt sportovní diplomacie s názvem „Česká republika – ráj florbalu“. Projekt měl na pozadí přátelských zápasů dorostenců Tatranu Střešovice s norskými protějšky představit Českou republiku jako atraktivní destinaci pro sportovní aktivity. A připomněl, že světový šampionát ve florbale se příští rok v prosinci koná v Praze.

Florbal je v obou zemích sportem s rychle rostoucí popularitou mezi mládeží, v Norsku je dokonce školním sportem číslo jedna. V České republice se mu aktivně věnuje zhruba 400 tisíc lidí, v Norsku 350 tisíc. Reprezentace obou zemí také patří mezi světovou elitu.

Sportovní atraktivitu projektu podtrhla účast Tatranu Střešovice jakožto 16 násobného mistra republiky, který v rámci nejprestižnějšího florbalového podniku v Norsku – Superfinále norské florbalové ligy – nastoupil například proti výběru Norska. Akce se zúčastnili zástupci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy i český velvyslanec.

Kompletní fotogalerii najdete na oficiálním Facebooku Tatranu Střešovice.