Předseda ČOV Jiří Kejval obdržel cenu od Klubu českých turistů

Předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval převzal od zástupců Klubu českých turistů (KČT) cenu za přínos pro turistické závody, a to v návaznosti na zviditelnění a propagaci turistiky v rámci Olympijského parku Rio–Lipno loni v srpnu.

Fotogalerie »

Jiří Kejval obržel ocenění od Klubu českých turistů

„Pro naše svěřence byla prezentace našeho sportu v Olympijském parku naprostým vrcholem. Chceme tímto poděkovat Českému olympijskému výboru a Jiřímu Kejvalovi za tuto skvělou příležitost, díky které se nám i povedlo rozšířit naši členskou základnu,“ uvedl Zdeněk Vejrosta, šéf Rady turistických závodů.

KČT uděluje cenu vždy jednou ročně. „Ocenění si moc vážím. Líbí se mi celkové propojení rekreačního a aktivního sportu v kombinaci se zdravým životním stylem,“ řekl Jiří Kejval.

Český olympijský výbor a Klub českých turistů propojuje též osoba Jiřího Stanislava Gutha-Jarkovského, který byl v obou organizacích předsedou.

„To ukazuje, že máme k Českému olympijskému výboru odjakživa blízko,“ pravil Vratislav Chvátal, předseda Klubu českých turistů. „Hrdě mohu prohlásit, že Klub českých turistů byl u zrodu několika sportovních odvětví jako kanoistika či orientační běh.“