Týden v českém sportu: Bauer na Jizerské padesátce na bedně, bral druhé místo

Oficiální
Oficiální
4 Minuty čtení

Poprvé v životě okusil běžec na lyžích Lukáš Bauer Jizerkou padesátku - a hned slavil druhé místo za vítězným Norem Auklandem. "Závod se mi povedl, jsem s ním spokojený. I když jsem tu na domácí trati, Aukland ji zná lépe, takže věděl, kdy nastoupit," podotkl Bauer. Stanislav Řezáč, který obhajoval vítězství, skončil tentokrát pátý, hned za ním byl další český reprezentant Petr Novák.

Nejlepší výsledek českých skokanů v letošní sezoně zařídil Jan Matura v Zakopaném. V závodě SP tam byl celkově šestý, což je zároveň druhý nejlepší počin v jeho kariéře. "Není to náhoda, v poslední době se mi daří," řekl skokan. Nejlepší výsledek v kariéře mají za sebou i sáňkaři Lukáš a Antonín Brožovi, kteří byli na SP v Oberhofu také šestí. Stejné umístění vybojovala na úvod sezony i snowboardistka Šárka Pančochová během SP v Copper Mountain.

Pouhých dvě stě metrů před cílem držel běžec na lyžích Aleš Razým vedení v závodě SP ve sprintu dvojic klasicky, ale nakonec spolu s Dušanem Kožíškem obsadil na trati v libereckém Vesci páté místo. "Ale i tak se závod povedl, chyběl kousíček a byli jsme na bedně," řekl ČT Kožíšek. V klasických sprintech jednotlivců byl z českých zástupců nejlepší sedmnáctý Razým.

Po sedmi letech se rychlobruslařka Martina Sáblíková vrací z mistrovství Evropy ve víceboji bez cenného kovu. Na tratích v Heerenveenu měla problémy se zády a skončila těsně pod stupni vítězů. "Dala jsem do toho všechno, nemám si co vyčítat. Na ty problémy, co jsem tu měla, to bylo dobré," řekla olympijská vítězka z Vancouveru. Její týmová kolegyně Karolína Erbanová byla celkově dvanáctá. Bezmála dva roky trvalo, než se skikrosař Tomáš Kraus vrátil v závodě SP na stupně vítězů Podařilo se mu to ve francouzském Les Contamines, kde skončil třetí.

Biatlonistka Gabriela Soukalová dojela ve sprintu SP na 7,5 kilometru v Ruhpoldingu jedenáctá, což byl nejlepší český výsledek víkendu. Jednadvacáté místo pak ve SP v Adelbodenu obsadil slalomář Kryštof Krýzl - po prvním kole byl dokonce šestnáctý.

Cyklokrosař Zdeněk Štybar se ve Stříbře stal posedmé mistrem republiky. Hned za ním skončil Martin Bína, který si tak zajistil triumf v seriálu Českého poháru.

Sjezdařka Kateřina Pauláthová skončila na druhém místě v obřím slalomu FIS v německém Garmisch - Partenkirchenu. Zároveň si naše reprezentantka zajela nejlepší FIS body v této disciplíně v dosavadní kariéře.

Ze sportovního programu tohoto týdne

Pondělí 14. ledna
Melbourne: tenisový grandslam Australian Open.

Úterý 15. ledna
Flachau: SP ve sjezdovém lyžování - slalom žen (17:45 a 20:45).

Středa 16. ledna
Praha: Evropská liga basketbalistek - skupina C, 11. kolo: ZVVZ USK Praha - Novi Záhřeb (18:00).
Pardubice: Evropský pohár basketbalistů - skupina J, 2. kolo: ČEZ Basketball Nymburk - Valencie (18:00).
Liberec: Vyzývací pohár volejbalistů - osmifinále, úvodní zápas: Dukla Liberec - Vojvodina Novi Sad (18:00).
Megeve: SP v akrobatickém lyžování - skikros (12:00).

Čtvrtek 17. ledna
České Budějovice: Pohár CEV volejbalistů - čtvrtfinále, úvodní zápas: Jihostroj České Budějovice - Piyango Ankara (18:00).
Brno: Evropská liga basketbalistek - skupina A, 11. kolo: BK IMOS Brno - Spartak Moskva (18:00).
Lake Placid: SP v akrobatickém lyžování - jízda v boulích (19:45).
Stoneham: MS ve snowboardingu - slopestyle, kvalifikace.
Anterselva: SP v biatlonu - sprint žen na 7,5 km (14:30).
Aguascalientes: SP v dráhové cyklistice.

Pátek 18. ledna
Sapporo: SP ve skocích na lyžích - muži, kvalifikace.
Wengen: SP ve sjezdovém lyžování - superkombinace mužů (10:30 a 14:00).
Stoneham: MS ve snowboardingu - slopestyle.
Malmö: ME v rychlobruslení na krátké dráze.
Anterselva: SP v biatlonu - sprint mužů na 10 km (14:30).

Sobota 19. ledna
La Clusaz: SP v běhu na lyžích - 10 km žen s hromadným startem klasicky (11:15), 15 km mužů s hromadným startem klasicky (14:30).
Cortina d'Ampezzo: SP ve sjezdovém lyžování - sjezd žen (10:30).
Sapporo: SP ve skocích na lyžích - muži (08:30).
Seefeld: SP v severské kombinaci (13:30 a 15:30).
Wengen: SP ve sjezdovém lyžování - sjezd mužů (12:30).
Lake Placid: SP v akrobatickém lyžování - skoky (02:15).
Stoneham: MS ve snowboardingu - Big Air.
Anterselva: SP v biatlonu - stíhací závod žen na 10 km (11:45), stíhací závod mužů na 12,5 km (15:15).
Calgary: SP v rychlobruslení.

Neděle 20. ledna Melbourne: tenisový grandslam Australian Open.
Nymburk: VTB liga basketbalistů - skupina B: ČEZ Basketball Nymburk - Ljubercy.
Hoogerheide: SP v cyklokrosu.
La Clusaz: SP v běhu na lyžích - štafeta mužů na 4x7,5 km (12:00), štafeta žen na 4x5 km (15:45).
Cortina d'Ampezzo: SP ve sjezdovém lyžování - super-G žen (11:45).
Sapporo: SP ve skocích na lyžích - muži (02:00).
Lienz: Dolomitenlauf - závod FIS Marathon Cupu v dálkovém lyžování.
Seefeld: SP v severské kombinaci - sprint dvojic (12:30 a 16:00).
Wengen: SP v sjezdovém lyžování - slalom mužů (10:15 a 13:15).
Stoneham: MS ve snowboardingu - U-rampa.
Anterselva: SP v biatlonu - štafeta žen na 4x6 km (10:30), štafeta mužů na 4x7,5 km (14:15).