Slavnostní předávání Cen fair play za rok 2016 se blíží

V pátek 7. dubna proběhne v prostorách Kongresového centra České národní banky jubilejní 25. ročník slavnostního předávání Cen fair play, kterými Český olympijský výbor a Český klub fair play pravidelně oceňují činy a postoje v duchu čestného sportovního jednání.

Kdy: pátek 7. dubna 2017, 11:00 hodin.
Kde: Kongresové centrum, Česká národní banka, Na Příkopě 28, Praha 1 (vchod ze Senovážného náměstí).

Pozvánku na slavnostní předávání Cen fair play si můžete zobrazit zde.

Český klub fair-play očekává vaše upozornění na osobnosti ve sportu, které si zaslouží ocenění za celoživotní čestný postoj, za sportování v duchu fair-play nebo za vedení zejména mladých sportovců k čestnosti a rytířskosti ve sportu i v životě.

Pokud i vy víte o konkrétních činech v tomto duchu nebo máte-li konkrétní návrh nějaké osobnosti, která by zasluhovala ocenění ČKFP, dejte prosím, tuto skutečnost vědět na adresu:

Český klub fair-play při Českém olympijském výboru
Benešovská 6, Praha 10, tel. 271 732 326; e-mail: info@olympic.cz.

Seznam oceněných a ohlasy z předchozího vyhlášení Cen fair play (za rok 2015) najdete zde.

Český klub Fair Play

Český klub fair play má za úkol vyhledávat a oceňovat sportovní činy, které splňují požadavek čestného sportovního chování. Československý klub fair play se stal součástí ČSOV v roce 1978. Byl dílem novinářů z Československého rozhlasu a deníku Mladá fronta, kteří nejen „objevovali a propagovali myšlenky a činy fair play“, ale už tři roky oceňovali čestné sportovní jednání.

Klub začal úzce spolupracovat s Mezinárodním výborem pro fair play při UNESCO, který už v roce 1975 udělil Emilu Zátopkovi své nejvyšší ocenění – Cenu Pierra de Coubertina. Právě vyhledávání a vyznamenávání činů odpovídajících duchu čestného a rytířského sportovního zápolení tvoří hlavní náplň činnosti. Zároveň je jeho úsilí nasměrováno na propagaci čestného sportovního soutěžení pod heslem „vítězit ano, ale ne za každou cenu“ a na kritiku závažných negativních jevů, jež se objevují v českém sportu.

@Olympijský tým: Medaile jsou doma! Poslední část výpravy se vrátila z Olympijských her mládeže ve čtvrtek odpoledne na letiště do Kbel. A mezi sportovci se třpytily hned 3 medaile! @diankacholenska ⛷ @stepanka_ptackova a Vít Chabičovský Vítejte zpět! @lausanne2020 @ceskelyzovani @ceskycurling #yog2020 #budoucnostsportu instagram.com/p…