Sportovní víkend: SP v Liberci, Jizerská padesátka, cyklokros i fotbal

Poměrně pestrou nabídku přináší tento víkend sportovním příznivcům, kteří jsou u rádi přímo „u akce“. Pozornost všech fanoušků klasického lyžování se soustředí na sever Čech, kde se uskuteční hned dva důležité podniky, na své si přijdou ale i příznivci cyklokrosu a fotbalu.

V libereckém Vesci se ke sprintům Světového poháru sjedou běžci na lyžích – v sobotu je tady čekají závody klasicky, v neděli pak volně. A pořadatelům se pořádně ulevilo, když na konci týdny teploty konečně poklesly pod nulu. Téměř jarní teploty, které dominovaly předchozím dnům, totiž mohly závody ohrozit. Pořadatelé se ale předem „předzásobili“ umělým sněhem, který nyní využili na trati.

„Před dvěma lety, kdy se jel v Liberci poslední Světový pohár, nás taky trápila obleva. A přesto jsme závod objeli. Teď je situace ještě horší, ale jisté je, že se poběží. Na tratích se intenzivně pracuje, sníh se rozváží z hald na okruh,“ řekl serveru iDnes.cz výkonný ředitel organizačního výboru Otto Linhart. V sobotu se startuje ve 14:15, v neděli o čtvrt hodiny později.

Problémy se sněhem museli řešit také organizátoři legendární Jizerské padesátky: v neděli se v Bedřichově poběží už její 46. ročník, start je v 9:00. O den dříve se v Bedřichově uskuteční závod na poloviční distanci (9:00), doplněný štafetovým závodem Jizerská firemní (15:00). Do programu patří i sobotní večerní koncert skupiny J. A. R, který se uskuteční v Liberci.

Příznivci cyklokrosu se ovšem v sobotu vydají do Stříbra, kde se uskuteční mistrovství České republiky a závěrečný závod Českého poháru. Start společného závodu mužů kategorií elite a do 23 let je ve 12:30 v ulici Palackého před stadionem TJ Baník Stříbro. V prostoru cíle jsou přichystány i dvě velkoplošné obrazovky.

Pokračuje také zimní fotbalový turnaj Tipsport liga. V sobotu se hraje ve všech čtyřech pořadatelských městech Praze, Berouně, Brně i Karviné, v neděli jsou na pořadu další tři duely.

Sobota 12. ledna
Liberec: SP v běhu na lyžích – sprint klasicky žen i mužů (14:15).
Bedřichov: Jizerská pětadvacítka, závod v běhu na lyžích 25 km (9:00).
Stříbro: MČR v cyklokrosu, závěrečný závod P (12:30).
Praha: fotbalová Tipsport liga – skupina A: Liberec – Teplice (11:00), Jablonec - Bohemians 1905 (13:00).
Beroun: fotbalová Tipsport liga – skupina B: České Budějovice – Táborsko (11:00), Dukla Praha - Hradec Králové (15:00).
Brno: fotbalová Tipsport liga – skupina C: Znojmo – Slovácko (11:00), Jihlava – Zlín (13:00).
Karviná: fotbalová Tipsport liga – skupina D: Karviná – Olomouc (11:00), Ostrava - Frýdek-Místek (13:00).

Neděle 13. ledna
Liberec: SP v běhu na lyžích – sprint dvojic volně žen i mužů (14:30).
Bedřichov: Jizerská padesátka, závod FIS Marathon Cupu a Ski Classics v dálkovém lyžování (9:00).
Praha: fotbalová Tipsport liga – skupina A: Teplice - Bohemians 1905 (13:00).
Beroun: fotbalová Tipsport liga – skupina B: Hradec Králové – Žižkov (11:00).
Brno: fotbalová Tipsport liga – skupina C: Brno – Zlín (11:00).