Tréninky s olympioniky běží na plné obrátky. A školáci si je užívají

Tyhle školy mají jedno společné – děti, které je navštěvují, mají obrovskou chuť sportovat. A za jejich aktivitu v projektu Sazka Olympijský víceboj si vysloužily sladkou odměnu v podobě výjimečné návštěvy. Vždy dvě vylosované školy z každého kraje se totiž těší z návštěvy českých olympioniků nebo dalších sportovních velikánů.

Tréninky s olympioniky jsme zahájili v Praze – Uhříněvsi pod taktovkou rychlostního kanoisty Josefa Dostála, trojnásobného olympijského medailisty. „Myslím, že my olympionici inspirujeme děti ke sportování. Ony vidí, že když se budou snažit, má to smysl,“ uvažuje Dostál. „Podle mě je to taky s námi víc motivuje a baví.“

Další školy navštívili třeba stolní tenistka Iveta Vacenovská, feestyle motokrosař Petr Pilát, bronzová olympijská medailistka v trojskoku Šárka Kašpárková nebo třeba olympijská šampionka Mirka Topinková Knapková. „Ano, i já věřím, že přítomnost olympioniků má velkou sílu,“ říká česká skifařka. „Navíc i pro mě je to vždy velký zážitek.“

Tréninky s olympioniky začaly v druhé polovině února. Olympionici a další známí sportovci navštěvují vždy jednu školu v daném kraji, druhá část sportovních návštěv škol proběhne na podzim. Reportáže z jednotlivých návštěv najdete ZDE a fotogalerie ZDE.

Cílem projektu Sazka olympijský víceboj je v průběhu hodin tělesné výchovy zapojit co nejvíce žáků všech stupňů základního vzdělávání do sportování a zároveň děti motivovat k tomu, aby sportovaly i ve svém volném čase. Trénink s olympioniky letos získaly vždy dvě školy z každého kraje. Celkem podmínky pro zařazení do slosování splnilo 187 škol. Více najdete na stránkách www.ceskosportuje.cz.