Na olympijské hry s novým vedením – evropský softball povede Čech

Gabriel Waage, který od roku 2002 řídí jako předseda svazu český softball, byl o víkendu na kongresu v Srbsku zvolen také prezidentem Evropské softballové asociace. Na tomto postu nahrazuje Andrého van Overbeeka z Nizozemska.

„Ucházet se o předsednictví mi nabídl končící předseda a bylo to potvrzení práce vedené dlouhodobě správným směrem.Český softball je hodnocen jako nejlépe organizovaný v Evropě. Účastníme se všech mistrovství Evropy, z nichž pravidelně vozíme medaile. Jsme vedoucí zemí v kategorii mužského softballu a také přinášíme na starý kontinent světovou kvalitu,“ říká čerstvě zvolený předseda.

Nejdůležitější úkoly: posílit rozpočet z vnějších zdrojů a branding

Programem nového předsedy pro následující léta je rovnoměrný vývoj všech odvětví, která Evropská softballová federace zastřešuje – ženský fastpitch, mužský fastpitch a slowpitch. Důležitým úkolem je posílení rozpočtu z vnějších zdrojů a také zapracování na brandingu. „Rád bych tu viděl více akcí s mezinárodním přesahem, jako je zápas výběru Evropy proti mistrům světa,“ představuje Gabriel Waage svou agendu.

V souvislosti s návratem pod olympijské kruhy softball také navazuje úzkou spolupráci s baseballem. „Věřím, že se podaří uskutečnit společnou akci softballu a baseballu na vrcholné úrovni. Společně jsme v rodině olympijských sportů a spojuje nás motivace prezentovat naše sporty v Evropě i za mořem,“ uzavírá bývalý trenér mj. Eagles Praha.

Kdo je Gabriel Waage

Dosavadní 1. místopředseda ESF byl zodpovědný za řízení a struktury soutěží v Evropě. Nově zvolený prezident Evropské softballové asociace řídí český softball nepřetržitě od roku 2002, ve vedení českého svazu pracuje již od roku 1993. Je členem výkonného výboru Českého olympijského výboru a členem komise pro zahraniční vztahy ČOV. Na mezinárodní softballové scéně je činný od roku 2005 a ve WBSC SD (Světové Konfederaci Baseballu a Softballu, divizi softball) působí v komisi pro celosvětové soutěže a pro rozvoj mužského fastpitche.

Více informací o českém softballu najdete na www.softball.cz a na Facebooku.