První Dialogy v roce 2017 - Talent & Leader

​Dne 25. Ledna 2017 se v tiskovém středisku FAČR v Praze na Strahově konalo další setkání ze série seminářů Dialogy, pořádaných Trenérsko-metodickou sekcí ČOV. Zkušení trenéři a lektoři Michal Ježdík (basketbal), Jan Procházka (lední hokej) a Pavel Malura (kopaná) otevírali téměř osmdesáti trenérům z 11 sportovních odvětví taje péče o talenty a prezentovali i zkušenosti a konkrétní praxi nejlepších světových velkoklubů. Večerem zasvěceně provázel Jiří Nikodým, bývalý šéfredaktor redakce sportu televize Prima.

Hlavní tématické bloky byly identifikace a získávání talentů, vytváření správného a efektivního prostředí pro učení a rozvoj. Zkušenosti a postupy nejlepších organizací ve světě sportu jsou ve světě velmi podobné, v jádru stojí vždy společná vize, hodnotový systém a jejich komunikace.

Velká část večera byla věnována i leadershipu a jeho roli při formování talentů a jejich začlenění do týmu. Dialogů se jako posluchači zúčastnili i Slavomír Lener (lední hokej), Lubomír Blažek (basketbal) nebo Michal Barda (házená). Trenéry zajímal přenos společných principů péče o talenty do českého prostředí a jejich praktické uplatnění v každodenní organizaci i v tréninku. O zajímavosti svědčí i to, že plánovaný rozsah večera se vášnivou diskuzí protáhl o více než hodinu – nikomu se od zajímavých témat nechtělo domů.

Trenérsko-metodická sekce ČOV bude v sérii Dialogy i nadále pokračovat a nabídne další zajímavá témata z domova i ze zahraničí, která jsou klíčová pro rozvoj organizace, struktury i výkonnosti v týmových sportech. Michal Barda večer hodnotil takto: „Je zjevné, že postupy špičkových klubů se neliší od kultury a péče o rozvoj zaměstnanců ve špičkových firmách. Vášeň a vize jsou motorem vnitřních procesů a organizace. Mám radost, že tolik trenérů o těchto tématech zasvěceně diskutuje a těším se, že uvidíme výsledky jejich odvahy a nadšení v praxi.“