Setkali jste se s fair play jednáním ve sportu? Napište nám

Český klub fair play dává na vědomí, že až do 31. ledna je možnost informovat o férových činech ve sportu za uplynulý rok 2016. „Podněty od samotných sportovců přijímáme celoročně, do konce ledna je však ještě možnost nahlásit zpětně činy za uplynulý rok,“ uvedla předsedkyně Květa Pecková-Jeriová.

Klub fair play očekává vaše upozornění na osobnosti ve sportu, které si zaslouží ocenění za celoživotní čestný postoj, za sportování v duchu fair-play nebo za vedení zejména mladých sportovců k čestnosti a rytířskosti ve sportu i v životě.

„Zvláště pak uvítáme, uvědomíte-li nás o konkrétních činech v tomto duchu. Právě cen za konkrétní činy v posledních letech ubývá a přitom nemáme pocit, že by ubývalo takových činů samotných,“ řekla Pecková.

„Máme tradici, kterou budujeme už přes 40 let. Fair play činy, jež nám samotní sportovci sami nahlašují, jsou pro nás velice cenné. Kolikrát jde totiž o gesta, o nichž bychom se jinak vůbec nedozvěděli,“ dodala trojnásobná olympijská medailistka v běhu na lyžích.

Máte-li konkrétní návrh nějaké osobnosti, která by zasluhovala ocenění našeho klubu, dejte nám, prosíme, toto vědět na adresu Český klub fair-play při Českém olympijském výboru, Benešovská 6, Praha 10, tel. 271 732 326; e-mail: info@olympic.cz.

Přečtěte si celý rozhovor s Květou Peckovou-Jeriovou na téma fair play.