Čtrnáctý ročník SPORT AMATÉR FOTO zná své vítěze

Již počtrnácté se uskutečnila fotografická soutěž SPORT AMATÉR FOTO, kterou pořádá Český olympijský výbor (ČOV) společně se serverem Rajče.net. Soutěže se zúčastnilo celkem 109 autorů a absolutním vítězem v kategorii vyhlášené odbornou porotou se stal Leoš Klement s fotografií triatlonistů. V hlasování veřejnosti si prvenství připsal snímek Vlasty Michalovičové.

Odborná porota, kterou tvořili profesionální fotografové Markéta Navrátilová s Pavlem Lebedou a marketingový ředitel ČOV Marek Tesař, dále jako druhou v pořadí vyhodnotila fotografii Ivy Svobodové z fotbalového utkání žáčků a jako třetí kajakáře sjíždějící vodopád objektivem Davida Sodomky.

Vítěz soutěže Leoš Klement prozradil, že svůj snímek triatlonistů pořídil na vlastnoručně vyrobený fotoaparát. „Kulatá pixla od piškotů, místo objektivu měděný plíšek propíchnutý jehlou a dovnitř pixly jsem vložil fotografický papír 13x18cm osvícený při dobrém světle po dobu pěti sekund bez použití stativu či dálkového spouště. Zkrátka kdo si hraje, ten nezlobí.“

Soutěžící mohli na stránky Rajče.net vkládat své fotografie od 7. listopadu do 4. prosince. Každý z nich mohl přihlásit jedno fotoalbum s maximálním počtem tří fotografií. Ty pak byly zařazeny do hlasování veřejnosti a odborné poroty.

Autoři na „medailových“ příčkách obdrží řadu hodnotných cen, mezi nimiž jsou například hodinky z olympijské kolekce od společnosti Prim, Knihu RIO 2016 či pastelky Koh-i-noor.

Výherci zvolení odbornou porotou

1. místo - Leoš Klement - triatlonisté

2. místo - Iva Svobodová - fotbalové utkání žáčků

3. místo - David Sodomka - kajakář sjíždějící vodopád

Vítěz veřejného hlasování

1. místo - Vlasta Michalovičová - závodník extrémního běhu

Všem zúčastněným autorům děkujeme. Další zajímavé fotografie budeme zveřejňovat na facebookové stránce Českého olympijského týmu. Sledujte nás!

Více o pravidlech a průběhu soutěže najdete na Rajče.net.

Mrkněte na TOP 18 snímků z letošního ročníku SPORT AMATÉR FOTO