Mezinárodní konference Mosty 2016

Trenérsko–metodická sekce a Unie profesionálních trenérů Českého olympijského výboru uspořádala v úterý 13. prosince v Praze již šestou mezinárodní konferenci pro profesionální trenéry s názvem MOSTY, jejímiž tématy byly týmová spolupráce, přístup k lídrům či komfortní zóna hráčů. Akce se účastnilo 291 posluchačů z 23 sportovních svazů.

„Mosty dostávají charakter megaakce, neboť se nám znovu podařilo zcela vyprodat přednáškový sál. Je skvělé, že i špičkoví trenéři si jdou poslechnout své kolegy a jejich poznatky využijí v praxi,“ řekl Zdeněk Haník, předseda Českého volejbalového svazu a místopředseda Českého olympijského výboru.

První blok konference byl věnovaný individuální a týmové kultuře ve sportu. Své poznatky předávali Josef Jandač (trenér hokejové reprezentace), Petr Pála (kapitán fedcupového týmu), Martin Doktor (olympijský vítěz, trenér a funkcionář) a Karel Poborský (fotbalový vicemistr Evropy).

Diskutující debatovali mj. o tom, jak dostat své hráče z komfortní zóny, jak spolupracovat uvnitř klubu s majitelem a generálním manažerem nebo jakým způsobem přistupovat k lídrům v týmu. Řada dotazů z řad posluchačů nakonec protáhla přednášku téměř na dvě hodiny.

Fotogalerie »

MOSTY 2016

„Těší nás nejen zájem o témata, ale také samotná účast. Původně jsme počítali s necelými dvěma stovkami míst, kapacitu jsme však museli dvakrát rozšířit. Kdybychom měli neomezené možnosti, sejde se tu i pět set lidí,“ pochvaloval si Haník.

Konferenci si znovu nenechala ujít řada úspěšných mužů z trenérského prostředí, mezi posluchači byl třeba fotbalový kouč Martin Hašek, hokejoví trenéři Pavel Hynek a Jan Šťastný či kouč vodních slalomářů Jiří Prskavec starší.

Slovo u řečnického pultíku si následně vzal psycholog a mentální kouč Ken Way, v minulé sezoně psycholog klubu Leicester City ve fotbalové Premier League, který senzačně dosáhl na ligový titul.

Jeho blok, v němž hovořil o psychice, týmové spolupráci či jakémsi syndromu vyhoření, ocenil sál hlasitým potleskem. „Jsem naprosto nadšený z celé akce, pro všechny to muselo být nesmírně obohacující,“ říkal Way.

„Navíc jsem si zamiloval Prahu a domů už naposílal několik fotografií z centra. Doufám, že žádné pozvání do tak krásného města nebudu muset nikdy odmítnout.“

@Baseball: Už se také těšíte? Nejlepší baseballová liga světa MLB otvírá své brány a čeští fanoušci mohou být u toho, díky živým přenosům na O2 TV Sport. Vše odstartuje 28. března duelem Atlanta Braves - Philadelphia Phillies facebook.com…
@P_Vakoč: Not the easiest start of @voltacatalunya ⛰⛰⛰ Tomorrow a bit flatter stage with an uphill kick to finish line. Looking forward @gettysport @deceuninck_quickstepteam facebook.com…
@Fotbal: Momenty z jednoznačného vítězství lvíčat nad Mexikem facebook.com…
@Sandra Mašková - fighter: Chceš-li mít vystajlovanej účes, tak švihej do Penty, tam se o tebe náležitě postaraj #mma #training #hairstyle Penta Gym Prague Dan Bartak Magdalena Sormova - WMMA fighter facebook.com…
@Z_Hejnova: Vzdycky pro me byla segra vzorem ❤️ denik.cz/atletika…