Pohár za fair play si odvezli mladí fotbalisté ze Žiliny

Fair Play
Fair Play
1 Minuta čtení

Mladí fotbalisté ze Žiliny získali v 27. ročníku Fair play cupu hráčů do 11 let pohár pro nejslušnější tým. V turnaji starších přípravek, který se na počátku prosince tradičně hraje pod patronátem Českého klubu fair play v hale pražské Slavie v Edenu, rozhodují o držiteli ceny sami hráči.

Podle manažera slávistické mládeže Jiřího Plíška panovala na výběru Žiliny, která v turnaji obsadila sedmé místo, všeobecná shoda. „Opravdu si to zasloužili,“ potvrdil ředitel turnaje Jiří Janeček.

Svěřenci žilinského trenéra Patrika Mojžiše měli z poháru velkou radost. „Jde nám samozřejmě o rozvoj hráčů po fotbalové stránce, ale stejně důležitý je pro nás i rozvoj hráče jako člověka,“ řekl trenér Mojžiš.

Cenu fair play předal místopředseda Českého klubu fair play Radomír Novák. Turnaj vyhrála pořádající Slavia, která ve finále zdolala Bohemians 1905, třetí místo obsadila Sparta.