Nový prezident Slovenského olympijského výboru zavítal na první návštěvu do Česka

Pouhých jedenáct dní po svém zvolení navštívil nový prezident Slovenského olympijského výboru Anton Siekel při své první zahraniční cestě Český olympijský výbor. Do sídla ČOV zavítal společně se svým předchůdcem Františkem Chmelárem a generálním sekretářem Jozefem Libou.

„Jsme rádi, že po vzoru politiků absolvoval nově zvolený prezident Slovenského olympijského výboru svou první zahraniční cestu do České republiky,“ řekl Jiří Kejval, předseda ČOV. „Dohodli jsme se na prohloubení spolupráce a na práci na společných tématech a projektech.“

Předseda ČOV předal na začátku setkání Františku Chmelárovi, který stál v čele Slovenského olympijského výboru sedmnáct let, medaili Tibi Gratias. „Velmi rád bych poděkoval Františkovi za skvělé vztahy mezi našimi olympijskými výbory a také mezi českými a slovenskými sportovci, protože jim svou prací a chováním vždy napomáhal,“ řekl Jiří Kejval.

František Chmelár žertoval: „Slibuju, že vás budeme mít nadále rádi, pokud nám nebudete moc konkurovat.“

Setkání se zúčastnili také místopředsedové ČOV Roman Kumpošt a Libor Varhaník, generální sekretář Petr Graclík, sportovní ředitel Martin Doktor nebo předseda České unie sportu Miroslav Jansta.

Fotogalerie »

Setkání představitelů Českého a Slovenského olympijského výboru v Praze

„Na setkání jsme se velmi těšili, protože jsme věděli, že přijedeme mezi přátele. Diskutovali jsme o společenských otázkách i o budoucnosti naší spolupráce. Chystáme potencionální projekt na olympijské hry, kde bychom se mohli společně prezentovat. Hovořili jsme o oblasti médií a marketingu. Témat bylo víc a budeme v nich pokračovat. Odjíždíme velmi spokojení a těšíme se na budoucí spolupráci a na to, že se budeme potkávat častěji,“ řekl Anton Siekel, prezident Slovenského olympijského výboru.

Došlo i na téma, které patří mezi priority Českého olympijského výboru v následujících letech. „Hovořili jsme o otázce společenské zodpovědnosti firem a jejího prosazování jak v českém, tak slovenském prostředí. Tohle téma oboustranně rezonovalo,“ uvedl předseda ČOV Jiří Kejval. Místopředseda pro zahraniční vztahy Roman Kumpošt dodával: „Bavili jsme se také o prosazování společných stanovisek a témat na mezinárodním fóru.“