Každý den jedna koruna na sport dětí

Jaromír Jágr, Tomáš Rosický, Lukáš Krpálek nebo třeba Tomáš Berdych či Filip Jícha. Dvanáct úspěšných sportovců se nechalo vyfotit po boku dvanácti moderátorek a reportérek redakce ČT sport. Výtěžek z nového charitativního kalendáře Pomáháme sportem poputuje do České olympijské nadace a pomůže dětem, kterým nedostatek finančních prostředků brání ve sportování.

„Řídíme se heslem, že sport může být dostupný pro každého a noví olympijští vítězové se mohou skrývat kdekoli. Od samého počátku proto podporujeme myšlenku našich olympioniků pomáhat dětem, které mají srdce sportovce, ale kterým okolnosti neumožní jít plně za svými sportovními sny,“ říká výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský. Kalendář, jehož cena činí symbolických 365 korun, je možné zakoupit prostřednictvím Edice České televize.

„Sport by se měl dostat do povědomí našich dětí, které by ho měly brát jako důležitou složku dospívání. Je důležité podporovat sport, ať už profesionální nebo ten neprofesionální a ukázat dětem, že sport mimo jiné pomáhá k navazování společenských vztahů,“ doplňuje házenkář Filip Jícha, jeden ze sportovců, který se nechal vyfotit.

Za myšlenkou vzniku stojí moderátorky a redaktorky ČT sport. „Na začátku stála náhoda a tak trochu pošetilý nápad. V redakci sportu se nás sešlo dvanáct žen, tedy ideální počet pro kalendář. Chtěly jsme ukázat, že nejsme jen moderátorky, redaktorky a reportérky, ale především ženy, kterým není lhostejné, jak bude vypadat příští generace. Oslovily jsme proto dvanáct mužských sportovních hvězd. A protože se jim tahle myšlenka také líbila, mohl ve spolupráci s nimi, Českým olympijským výborem a společností Sazka vzniknout kalendář pro dobrou věc,“ objasňuje Ivana Chvátalová a její kolegyně Barbora Černošková ji doplňuje: „Tahle myšlenka by asi nebyla nikterak převratná, kdyby se nám do projektu nepodařilo zlákat lidi, kteří se běžně 'sehnat' nedají. Na výběru sportovců z různých odvětví se navíc snažíme ukázat, že stejně jako oni mají velmi široký záběr, má široký záběr i Nadace.“

Fotogalerie »

Slavnostní křest charitativního kalendáře

Vyfotit se kromě Jaromíra Jágra, Tomáše Rosického, Tomáše Berdycha a dalších výjimečných osobností českého i světového sportu, přišli třeba šestinásobný paralympijský vítěz, cyklista Jiří Ježek, nebo první pilot v prestižní sérii Red Bull Air Race a bývalý bojový pilot Vzdušných sil Armády ČR Martin Šonka.

„Kalendář je výjimečný nejen vzhledem ke sportovním hvězdám, které se v něm objevily, ale i tím, že vznikl díky propojení partnerů nadace,“ uvádí předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejvala vysvětluje: „Jsme vděční za všechny aktivity a příspěvky, které přinášejí další peníze na podporu konkrétních dětí, jejichž rodiny si nemohou dovolit zaplatit třeba soustředění nebo sportovní vybavení. Za čtyři roky jsme podpořili více než jedenáct stovek mladých sportovců, teď chceme činnosti nadace ještě zintenzivnit a dostat informace o možnostech pomoci zejména k trenérům v klubech a přímo k rodičům, kteří ji potřebují.”

„Partnerství s Českou olympijskou nadací si nesmírně vážíme, stejně tak jako práce, kterou tato ušlechtilá organizace odvádí. Podpora sportu k Sazce neodmyslitelně patří a do budoucna se v tomto ohledu určitě nebude nic měnit. I nadále se chceme držet našeho konceptu, Rozhýbejme české děti, do kterého bezesporu patří i pomoc dětem ze sociálně znevýhodněných rodin a dětských domovů. Věřím, že i díky tomuto unikátnímu kalendáři dopomůžeme ke sportování dětem, kterým v tom brání nedostatek peněz,“ říká generální ředitel Sazky Robert Chvátal.

Vizuální podoba kalendáře nesoucí na všech snímcích jednotnou stylovou linku, je dílem známého fotografa Benedikta Renče, který přiznal, že se celý nápad na focení zrodil během jediného telefonátu.

Sportovci:

Jaromír Jágr, Tomáš Rosický, Tomáš Berdych, Ondřej Synek, Lukáš Krpálek, Filip Jícha, Jaroslav Kulhavý, Ondřej Moravec, Vavřinec Hradilek, Josef Dostál, Martin Šonka, Jiří Ježek

Redaktorky ČT sport:

Ivana Chvátalová, Barbora Černošková, Kateřina Nekolná, Darina Vymětalíková, Jana Niklová, Žaneta Peřinová, Hana Ježková, Monika Čuhelová, Markéta Pernická, Magda Polmanová, Veronika Macková, Petra Staňová

Zakoupit si kalendář a přispět tak na sport dětem zapojených do projektu České olympijské nadace můžete zde!