Pro dobrou věc. Olympionici spolu s dětmi otevřeli výstavu k dražbě sportovních artefaktů

Společná debata, focení i rozdávání podpisů. V pražském obchodním domě Quadrio na Národní třídě se ve středu setkala trojice olympioniků David Svoboda, Klára Spilková a Daniel Havel s dětmi z dětských domovů Tachov a DOMINO PLZEŇ při příležitosti symbolického otevření výstavy k dražbě sportovních artefaktů, jejíž výtěžek poputuje právě na pomoc dětem z dětských domovů.

„Chtěli jsme upoutat na výstavu a připomenout, že až do 15. prosince probíhá na internetu dražba. Celé setkání bylo moc příjemné, děti i sportovci si užívali společný čas v uvolněné atmosféře,“ uvedla Martina Voříšková, manažerka České olympijské nadace.

Spolu s olympijskou nadací se na dražbě podílí i Nadace Jedličkova ústavu, jež se zaměřuje na více oblastí podpory dětí a mladých lidí s handicapem. Finanční prostředky věnuje například pro sportovní klub handicapovaných, z jehož řad se rekrutují nejen rekreační sportovci, ale i paralympionici.

Zazněly i básničky

Olympionici vyprávěli dětskému publiku především o sportu, hovořili o svých začátcích či nejúspěšnějších triumfech a za odměnu si vyslechli básničku, kterou děti každému z nich složily.

Fotogalerie »

Otevření výstavy k dražbě sportovních artefaktů

„Básničky se mi líbily úplně ze všeho nejvíc, sama bych takové složit určitě nedokázala. Bylo i vidět, že děti sport hodně zajímá a baví. Věřím, že jim výtěžek z aukce pomůže nejen ve sportu,“ uvedla golfistka Klára Spilková.

„Já po každé olympiádě rozdám úplně všechno. Dražba je příležitost, jak udělat něco pro dobrou věc. Chci, aby i ostatní měli příležitost věnovat se sportu a udělat něco pro svoje zdraví,“ doplnil moderní pětibojař David Svoboda, zlatý z olympiády v Londýně.

V unikátní dobročinné akci, která odstartovala 10. listopadu na webu www.sportovniaukce.cz, jsou předměty darované předními českými sportovci – například hůl hokejisty Jaromíra Jágra, reprezentační dres Patrika Bergera ze stříbrného mistrovství Evropy, závodní kombinéza Martiny Sáblíkové nebo cyklistické boty Jaroslava Kulhavého.

Česká olympijská nadace

Česká olympijská nadace pomáhá sportovat dětem, které jsou ze sociálně znevýhodněného prostředí, jako jsou rodiny pobírající státní podporu, dětské domovy, pěstounské rodiny nebo děti žijící pouze s jedním rodičem. Nezáleží na talentu dítěte, ale na chuti sportovat.

Cílem nadace je umožnit sportování všem dětem ve věku od 6 do 18 let, kterým ve sportování brání nedostatek peněz. Další formou nadační podpory dětem je plnění jejich sportovních snů a přání. Co může být větší motivací než osobní setkání a zatrénování si se sportovním vzorem?!

Nadace Jedličkova ústavu

Nadace Jedličkova ústavu byla založena 22. října 1990 jako jedna z prvních nadací po listopadu 1989. Základním posláním Nadace Jedličkova ústavu je shromažďování finančních prostředků a jiných hodnot za účelem zlepšení komplexní rehabilitační péče o děti a mladé lidi s tělesným handicapem ve všech jejích aspektech – výchovně vzdělávacích, rehabilitačních a odborně terapeutických a dále všestranná pomoc v integraci mladých lidí s handicapem do společnosti s cílem zamezit sociální a společenské izolaci.

Pomoc je směřována ke klientům a absolventům Jedličkova ústavu a škol a také k neziskovým organizacím v celé České republice, které mají podobné poslání jako Nadace. Jedním z probíhajících projektů Nadace Jedličkova ústavu je projekt bezbariérové dopravy. Jejím smyslem je umožnit lidem s handicapem dostávat se pravidelně a včas za vzděláním, kulturou i sportovními aktivitami.

Fotografie z akce v plné kvalitě stahujte ZDE.