Klub českých turistů připravuje náborové závody. Pomohla prezentace v Olympijském parku

Prezentace v Olympijském parku jako samotná účast na olympiádě a více než pět desítek nových členů. Turisté si před sezonou 2017 pochvalují příjemný nárůst zájmu o jejich sport, na čemž se výrazně podílel park na Lipně.

Závody, videa, prezentace, návštěva předsedy Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala nebo minizávod pro veřejnost s účastí 2 457 sportovců.

„Z českého Ria jsme odjížděli s výbornou náladou z odvedené práce, zajímavými vzpomínkami a nadějí že propagace turistiky přinese svoje ovoce v následujícím období,“ uvedl Zdeněk Vejrosta, předseda Rady turistických závodů.

„Naším úkolem bylo seznámit návštěvníky s průběhem turistického závodu i samotné turistiky. Příchozí si u nás mohli vyzkoušet zkrácený turistický závod s vybranými kontrolami – tedy to, co turistický závod obnáší, či online testy na počítači, za vše pak získávali drobné ceny a pamětní list.“

Turistická sezona se naplno rozběhne v první polovině roku 2017. Klub českých turistů zaznamenal po létě až pět desítek nových závodníků a doufá, že číslo bude ještě narůstat. Připravuje proto nové náborové závody, které nováčkům pomohou se zvládnutím problematiky.

Více informací najdete na www.kct.cz nebo www.turisticky-zavod.cz