Předseda ČOV Jiří Kejval se bude podílet na zlepšení antidopingového systému

Předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval se stal zástupcem olympijského hnutí ve Výkonném výboru Světové antidopingové agentury WADA pro rok 2017. Do této funkce ho jmenoval Šejk Ahmad Al-Fahad Al-Sabah, předseda Asociace národních olympijských výborů ANOC, kterou bude Jiří Kejval ve vrcholném orgánu WADA reprezentovat.

Mezinárodní olympijský výbor, který stojí za vznikem nezávislé agentury WADA v roce 1999, předložil na říjnovém summitu návrh na větší nezávislost a reorganizaci antidopingového systému. Závěry summitu najdete ZDE.

„Z těchto návrhů budeme vycházet a měli bychom realizovat kroky, které povedou k systémově lepší práci v boji s dopingem,“ uvedl Jiří Kejval, který se bude tématu antidopingu věnovat i v rámci Asociace národních olympijských výborů.

Vedle předsedy ČOV, který je v mezinárodním olympijském hnutí také členem marketingových komisí ANOC i Mezinárodního olympijského výboru, je dalším českým zástupcem ve strukturách WADA badmintonista Petr Koukal, člen Komise sportovců Světové antidopingové agentury.

Reklama

@Olympijský tým: Je to tam! @jbofcak veze ze šermířského ME bronzovou medaili! Gratulujeme k obrovskému úspěchu! : @czechfencing_official instagram.com/p/By2…
@Olympijský tým: 1️⃣2️⃣0️⃣ let od založení Českého olympijského výboru = koncert a ocenění 4 významných osobností: Jana Železného, Oldřicha Svojanovského a in memoriam pak Věry Čáslavské a Františka Pecháčka. Děkujeme! ❤️ instagram.com/p…
Reklama