Předseda ČOV Jiří Kejval se bude podílet na zlepšení antidopingového systému

Předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval se stal zástupcem olympijského hnutí ve Výkonném výboru Světové antidopingové agentury WADA pro rok 2017. Do této funkce ho jmenoval Šejk Ahmad Al-Fahad Al-Sabah, předseda Asociace národních olympijských výborů ANOC, kterou bude Jiří Kejval ve vrcholném orgánu WADA reprezentovat.

Mezinárodní olympijský výbor, který stojí za vznikem nezávislé agentury WADA v roce 1999, předložil na říjnovém summitu návrh na větší nezávislost a reorganizaci antidopingového systému. Závěry summitu najdete ZDE.

„Z těchto návrhů budeme vycházet a měli bychom realizovat kroky, které povedou k systémově lepší práci v boji s dopingem,“ uvedl Jiří Kejval, který se bude tématu antidopingu věnovat i v rámci Asociace národních olympijských výborů.

Vedle předsedy ČOV, který je v mezinárodním olympijském hnutí také členem marketingových komisí ANOC i Mezinárodního olympijského výboru, je dalším českým zástupcem ve strukturách WADA badmintonista Petr Koukal, člen Komise sportovců Světové antidopingové agentury.