ČOV podpořil v senátních volbách olympijského vítěze Jiřího Šlégra

Vedení ČOV v čele s předsedou Jiřím Kejvalem podpořilo před druhým kolem voleb do Senátu ČR olympijského vítěze Jiřího Šlégra, který kandiduje ve volebním obvodě Most.

„Společně s Jirkou Šlégrem jsme několikrát bojovali za český sport a za jeho podporu ve státní správě. Už v minulosti sportovcům hodně pomohl a jsem přesvědčen, že v této práci bude pokračovat. Proto ho já osobně i vedení Českého olympijského výboru podporujeme ve 2. kolem voleb do Senátu,“ uvádí předseda ČOV Jiří Kejval.

Jiří Šlégr patří k nejúspěšnějším hokejistům české historie, na OH získal zlatou medaili v Naganu 1998 a bronz v Albertville 1992. Je také mistrem světa z roku 1995 a vítězem Stanley Cupu z roku 2002. V letech 2010 – 2013 byl poslancem Parlamentu ČR, kde se věnoval především sportovní problematice. Nyní kandiduje do Senátu ČR jako nestraník na kandidátce ČSSD.

„Český olympijský výbor nepodporuje žádnou politickou stranu, jeho podporu ale mají sportovci, kteří zasvětili život olympijským myšlenkám a kteří ve veřejné funkci chtějí bojovat za zájmy českého sportu. Právě v senátních volbách je osobnost kandidáta důležitější než jeho stranická příslušnost,“ dodal Jiří Kejval.

Výkonný výbor ČOV už v průběhu roku schválil podporu v senátních volbách dvěma takovým osobnostem – účastníku OH v Soulu 1988, bývalému cyklistovi Jozefu Regecovi a právě olympijskému vítězi Jiřímu Šlégrovi.

@Plavání: První individuální český rekord na MS! Barbora Seemanová ve finále kraulové 100 dohmátla ve výborném čase 52,46 a končí na 6.místě! Skvělá práce! Foto: FilipFOTOGRAF facebook.com…
@Volejbal: Možná dobrý tip na vánoční dárek :) facebook.com/vkbrno…
@Českomoravská sáňkařská asociace: Oznamujeme smutnou zprávu, dnes 13.12.2018 v ranních hodinách náhle zemřel náš dlouholetý spolupracovník, bývalý reprezentant a olympionik v jízdě na saních pan Stanislav Ptáčník. O místě a termínu posledního rozloučení vás budeme neprodleně informovat. Čest jeho památce! facebook.com…
@R_Koudelka: Poslední závody před turné jsou tady a já se už nemůžu dočkat držte pěsti! #AudiSkiTeam facebook.com…
@Lyžování: Bleskový přechod z lyží ⛷ na prkno ? Pro Ester Ledecká zřejmě žádný problém! V Carezze vyhrála kvalifikaci prvního závodu! Vyřazovací jízdy paralelního obřího slalomu začínají ve 12:30 a vy je můžete sledovat živě na ČT sport facebook.com…