Pražská primátorka ocenila olympijské hvězdy minulosti

Desítky legend českého sportu se sešly v Rezidenci primátora hlavního města Prahy. „Tohle je jediná místnost, kde je tolik olympijských medailistů,“ řekla pražská primátorka Adriana Krnáčová, která ve středu 21. září ocenila pamětními medailemi české sportovní hvězdy minulosti.

Mezi hosty nechyběli zástupci různých generací – od olympijské vítězky z Londýna 1948 Věry Růžičkové přes vitální oštěpařskou zlatou medailistku Danu Zátopkovou, stále aktivního cyklistu Jiřího Dalera až po střelkyni Lenku Maruškovou, medailistku z Atén 2004.

Na své olympijské zážitky vzpomínali při setkání například diskař Imrich Bugár, světová rekordmanka na osmistovce Jarmila Kratochvílová, gymnastka Bohumila Řešátková, hokejista Pavel Richter i Dana Zátopková. Olympijští medailisté si také společně připomněli nedávno zesnulou sedminásobnou olympijskou vítězku Věru Čáslavskou.

„Velice si vás vážíme. Vážíme si, že jste reprezentovali Československo a že jste tady s námi,“ uvedla Adriana Krnáčová, primátorka Prahy, Evropského hlavního města sportu 2016. Předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval dodal: „Chtěl bych za nás za všechny poděkovat paní primátorce nejen za to, že přijala medailisty z olympiády v Riu, ale že udělala i tuto akci. A také za podporu, kterou Praha dává sportu.“