Absolutním vítězem Sport Amatér Foto 2012 je Luděk Kánský

Soutěž Sport Amatér Foto 2012, kterou vyhlásil Český olympijský výbor společně se serverem Rajče.net, už zná své vítěze. Tím absolutním se stal Luděk Kánský z Rokytnice v Orlických horách.

Právě jeho fotografii považovala odborná porota za nejzdařilejší. Vítězem veřejného hlasování se pak stala Lucie Opatrná z Kladna, která u hlasování veřejnosti zabodovala sérií fotografií se sportujícími psy.

V porotě, která po hlasování veřejnosti stanovila finální pořadí nejúspěšnějších fotoalb, zasedl známý sportovní fotograf Pavel Lebeda, držitel letošní ceny Czech Press Photo Milan Jaroš, výkonná ředitelka České olympijské Alena Kindová a zástupci partnerů soutěže.

Vítězná fotografie je dílem neuvěřitelného momentu, ve kterém závodník ztrácí lyže, ale přitom je stále v závodnickém postoji. Za tuto fotografii obdrží Luděk Kánský spolu s prvním místem také poukaz na 15 000 Kč od internetového obchodu s fotovideo technikou OEHLING CZ, oficiální fotografickou publikaci ČOV Londýn 2012 a drobné dárky od Rajče.net a společnosti ČEZ.

Vítězka hlasování veřejnosti dostane hodinky Prim ze speciální olympijské kolekce v ceně 15 000 Kč a rovněž knihu Londýn 2012 a dárky od partnerů soutěže.

V jubilejním 10. ročníku bylo 925 zaslaných fotografií. Všem soutěžícím i hlasujícím děkujeme!

Konečné pořadí Sport Amatér Foto 2011

1. místo: Luděk Kánský, Rokytnice v Orlických horách
1. místo
2. místo: Marika Batelková, Volduchy
2. místo
3. místo: Tomáš David, Kopřivnice
3. místo
4. místo: Petr Dolinský, Litovel
4. místo
5. místo: Jan Povýšil, Praha

5. místo

Vítězka veřejného hlasování

Lucie Opatrná, Kladno

Vítězka veřejného hlasování Vítězka veřejného hlasování Vítězka veřejného hlasování