​Do Ria odletěla další česká výprava. Fuksa žertoval, že si při mezipřistání na Kapverdách zasurfuje

Z letiště v Praze-Kbelích odletěla v pondělí hodinu a půl před půlnocí čtvrtá část české výpravy do dějiště olympijských her v Rio de Janeiru. Na palubě speciálu měli nejpočetnější zastoupení atleti, které doplnil třeba rychlostní kanoista Martin Fuksa nebo vzpěrač Jiří Orság.

„Letíme přes noc, tak doufám, že se dobře prospím. Snad to půjde, včera jsem přijel ze soustředění v Itálii a jsem dost unavený,“ vykládal v prostorách kbelského letiště mílař Jakub Holuša.

Fotogalerie »

Odlet čtvrté části olympioniků do Ria

Na palubě speciálu strávili olympionici zhruba 13 hodin, včetně mezipřistání na Kapverdských ostrovech, a do Ria přiletěli v úterý v 8:05 ráno tamního času.

„Kapverdy, jo? Byl jsem tam na dovolené. Snad se stihneme vykoupat a zasurfovat si,“ smál se rychlostní kanoista Martin Fuksa, pro nějž bude Rio první olympijskou zkouškou. „Takhle dlouhé lety ale nemám rád.“

„Já jsem se do letadla vybavila seriálem, tak snad to rychle uteče a na chvilku i usnu,“ přidala výškařka Michaela Hrubá.

Do Brazílie odcestovala i překážkářka Zuzana Hejnová a kanoista Josef Dostál, ti se ale rozhodli letět běžnou linkou. Podobně jako oštěpařka Barbora Špotáková, která poletí ve středu.

Další parta českých olympioniků, v níž budou třeba moderní pětibojaři Jan Kuf a David Svoboda, nabere směr Rio 13. srpna.