Hvězdy Davis Cupu a Fed Cupu se budou rvát o extraligový titul

Unikátní šanci vidět v akci letošní vítěze Davis Cupu a Fed Cupu budou mít v následujících dnech tenisoví fanoušci, kteří zavítají na finále extraligy. Nastoupit mají mimo jiné Tomáš Berdych, Radek Štěpánek i Petra Kvitová a navíc i světová čtyřka Agnieszka Radwaňská z Polska. Finálové skupiny startují v neděli, vítěz bude znám ve středu, kdy je na programu finále.

Obhájce loňského prvenství Prostějov je nejžhavějším adeptem na titul i letos, vedle tria Berdych, Kvitová, Radwaňská má na soupisce i další hvězdu finále Fed Cupu Lucii Šafářovou nebo Němce Philippa Kohlschreibera.

„Nikde na světě nemá letos nejvyšší tenisová soutěž tak slavnostní obsazení jako v naší české extralize," řekl šéf Českého tenisového svazu Ivo Kaderka na webu tenisovaextraliga.cz.

Finálové skupiny se rozehrají v neděli v Prostějově a Přerově a právě Berdych a spol. změří hned první den síly s pražskou Spartou, za niž nastoupí hrdina rozhodujícího duelu finále Davis Cupu Radek Štěpánek, Rakušan Jürgen Melzer nebo Klára Zakopalová. Ve druhé finálové skupině se utkají Přerov s I. ČLTK Praha.

O zbylé volné místo v obou finálových skupinách bojují od čtvrtka do soboty další tři týmy ve dvou semifinálových skupinách v Liberci a v Milovicích. Za TK Neridé hraje například stříbrná olympionička Andrea Hlaváčková.

Z víkendového sportovního programu

Sobota
Milovice/Liberec: tenisová extraliga - semifinálová skupina C: LTK Liberec - TK Spartak Jihlava (10:00, hraje se v Milovicích). Semifinálová skupina D: TK Neridé - LTC Pardubice (10:00, hraje se v Liberci).
Praha: ČP ve veslování na trenažéru - 2. kolo (VK Blesk)

Neděle
Prostějov/Přerov: tenisová extraliga - finálová skupina A: TK Agrofert Prostějov - TK Sparta Praha (10:00). Finálová skupina B: TK Precheza Přerov - I. ČLTK Praha (10:00).
Nymburk: VTB liga basketbalistů - skupina B: ČEZ Basketball Nymburk - Minsk 2006 (15:00)
Zlín: Galavečer v boxu a exhibiční trénink Lukáše Konečného (18:30)