Sáblíková do Ria? Jednání pokračují

Český olympijský výbor je připraven bojovat až do poslední chvíle o možnost startu Martiny Sáblíkové v cyklistické časovce na olympijských hrách v Riu de Janeiru. Ve středu o tom v sídle ČOV jednal její trenér Petr Novák s předsedou ČOV Jiřím Kejvalem, sportovním ředitelem Martinem Doktorem a Janem Šťovíčkem, odborníkem na sportovní právo, a zástupci agentury Sport Invest.

Trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení se v následujících dnech na základě předložených informací rozhodne, zda odletí do dějiště olympijských her v Riu de Janieru i bez akreditace na olympijské hry, bude se připravovat na závod a absolvuje jednání u Mezinárodní sportovní arbitráže CAS, které by mohlo její start umožnit.

„Vysvětlili jsme, jaké jsou možnosti, jakou máme strategii. Český olympijský výbor se bude snažit udělat všechno pro to, aby Martina v Riu mohla jet časovku. Vysvětlili jsme, co to všechno obnáší,“ řekl Jan Šťovíček. „Samozřejmě to pro Martinu není jednoduché. Tlak musí být obrovský. Pár dnů před závodem sportovec nemá jistotu, jestli bude moci nastoupit, nebo ne.“

Sáblíková po debatě se svým týmem nyní aktuální možnosti zváží. „Záleží na tom, jak se Martina rozhodne. My jsme připraveni bojovat do posledních chvíle,“ uvedl Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru.

Jan Šťovíček, předseda Legislativní komise ČOV, dodal: „Naší poslední šancí je Mezinárodní sportovní rozhodčí soud, který od 27. července začíná v Riu zasedat nepřetržitě. Tam se rozhoduje do čtyřiadvaceti hodin, takže se to dá stihnout. Dokud je naděje, tak se musí bojovat. Už se nám to v minulosti osvědčilo v jiných sportovních případech. Krátce před olympiádou je možné, že se stane úplně všechno.“