Týden v českém sportu: Výborný výsledek biatlonistů i rychlobruslařky Erbanové

Oficiální
Oficiální
7 Minut čtení

Všichni čekali, že budou jasným outsiderem – české házenkářky na ME v Srbsku ale překvapily. Prohrály sice o dva góly s Norkami a o čtyři se Srbkami, ale do dalších bojů je poslala úvodní výhra 25:22 nad Ukrajinou. Teď je čeká osmifinálová skupina, do níž dnes vstupují duelem s Dánkami. Pak narazí na Francii a Švédsko.

Vedle Martiny Sáblíkové se výrazněji začíná další velká rychlobruslařská star. Karolína Erbanová se parádně uvedla na SP na krátkých tratích v japonském Naganu. V sobotu byla na trati 1000 metrů sedmá, na pětistovce devátá. V neděli své výkony ještě vylepšila: šestá dojela na kilometru a sedmá na pětistovce. V průběžném pořadí SP je šestá, Sáblíková krátké trati v Japonsku vynechala.

Na senzační úspěch měli v Hochfilzenu zaděláno čeští biatlonisté. Ve štafetě na 4x7,5 kilometru totiž čtveřice Michal Šlesingr, Ondřej Moravec, Tomáš Krupčík, Zdeněk Vítek po čtvrté střelecké položce vedla – nakonec z toho ale bylo v závodě SP „jen“ páté místo. Ve stíhacím závodě byl Ondřej Moravec šestnáctý, Gabriela Soukalová jedenáctá. Česká biatlonistka ještě předtím byla ve sprintu čtrnáctá, nejlepší z mužů Zdeněk Vítek osmnáctý.

Skokani na lyžích si vyzkoušeli budoucí olympijské můstky v Soči – nejlepší z Čechů byl v sobotu (23.) i v neděli (14.) Jakub Hlava. Ve volném sprintu v Quebeku byl Dušan Kožíšek dvacátý. Nový ročník SP rozjeli skikrosaři – a nestárnoucí Tomáš Kraus dojel v Nakisce sedmý.

Na letošní světový šampionát ve Švýcarsku bude co nejrychleji chtít zapomenout reprezentace českých florbalistů – místo ataku medaile odvezla pouze 7. místo. Stolní tenistka Iveta Vacenovská skončila ve finálovém turnaji World Tour v Číně před branami semifinále.

Ze sportovního programu tohoto týdne

Pondělí 10. prosince

Bělehrad: ME v házené žen – osmifinálová skupina I: Česko – Dánsko (16:10).

Karlstad: ME v curlingu – muži i ženy:
 Česko - Skotsko (9:00, ženy), Česko – Maďarsko (14:00, muži), Česko – Německo (19:00, ženy).

Nymburk: VTB liga basketbalistů – skupina B: ČEZ Basketball Nymburk - Jenisej Krasnojarsk (18:00).

Úterý 11. prosince

Bělehrad: ME v házené žen – osmifinálová skupina I: Česko – Francie (16:10).

Karlstad: ME v curlingu – muži i ženy: Česko - Norsko (8:00, muži), Česko – Dánsko (12:00, ženy), Česko – Švýcarsko (16:00, muži).

Baku: volejbalová Liga mistryň – 6. kolo skupiny B:
abita Baku - Agel Prostějov (14:00).

Brno: Vyzývací pohár volejbalistek – odvetný zápas 3. kola: KP Brno - Doprastav Bratislava (18:00).

Trutnov: Středoevropská liga basketbalistek – 4. kolo supiny A:
rtnov - FF Post Vídeň (18:00).

Středa 12. prosince

Istanbul: MS v plavání v krátkém bazénu.

Karlstad: ME v curlingu – muži i ženy: eko - Rusko (9:00, muži), Česko – Rusko (14:00, ženy), Česko – Dánsko (19:00, muži).

Brno:
 Evropská liga basketbalistek – 8. kolo skupiny A: BK IMOS Brno – Györ (18:00).

Salamanca: Evropská liga basketbalistek – 8. kolo skupiny C: Salamanca - ZVVZ USK Praha (20:30).

Olomouc: Vyzývací pohár volejbalistek – odveta 3. kola:
POomouc - Ilbank Ankara (17:00).

České Budějovice: volejbalová Liga mistrů – 6. kolo skupiny B: Jhsroj České Budějovice - Recycling Volleys Berlín (18:00).

Liberec: Vyzývací pohár volejbalistů, odveta 3. kola:
ul iberec - CSKA Sofia (18:00).

Pardubice: Evropský pohár basketbalistů –6. kolo skupiny A: ČEZ Basketball Nymburk - Hapoel Jeruzalém (19:30).

Čtvrtek 13. prosince

Helsinky: Euro Hockey Tour – turnaj Channel One Cup: Finsko – Česko (17:30).

Bělehrad: ME v házené žen – osmifinálová skupina I: Česko – Švédsko (16:10).

ek Švédsko (8:00, ženy).

Kursk: Evropský pohár basketbalistek – osmifinále: Dynamo Kursk - VŠ Praha (17:30).

Pokljuka: SP v biatlonu – sprint mužů na 10 km (14:20).

Canmore: SP v běhu na lyžích –závod s hromadným startem žen (19:00) a mužů (20:30).

Telluride: SP v akrobatickém lyžování – skikros (21:00).

Pátek 14. prosince

vyaoaí část.

Val d'Isere: SP ve sjezdovém lyžování – super-G žen (10:45).

Val Gardena: SP v sjezdovém lyžování – super-G mužů (12:15).

Ramsau: SP ve skocích na lyžích – ženy (17:00).

Pokljuka: SP v biatlonu – sprint žen na 7,5 km (14:20).

Ruka: SP v akrobatickém lyžování – jízda v boulích (17:00).

Telluride: SP ve snowboardingu – snowboardcross.

Chrudim: Futsalový Pohár FAČR – finále: Chrudim - Bohemians 1905 (18:00).

Sobota 15. prosince

Moskva: Euro Hockey Tour – turnaj Channel One Cup: Rusko – Česko (12:00).

Bělehrad: ME v házené žen – semifinále (14:30 a 17:00).

finaacute;l 1:00).

Charpin: SP v rychlobruslení.

Val d'Isere: SP ve sjezdovém lyžování – sjezd žen (10:45).

Val Gardena: SP ve sjezdovém lyžování – sjezd mužů (12:15).

Canmore: SP v běhu na lyžích – sprint volně muži i ženy (20:30).

Ramsau: SP v severské kombinaci (13:00 a 15:30)

Engelberg: SP ve skocích na lyžích – muži (13:45).

Pokljuka: SP v biatlonu – stíhací závod mužů na 12,5 km (12:45),
st&icute;hac áod žen na 10 km (15:00).

Čchang-čchun: SP v akrobatickém lyžování – skoky (06:30).

Cieszyn: mezinárodní MČR v krasobruslení.

Praha: Český pohár ve veslování na trenažéru – 2. Kolo (14:00, VK Blesk).

Neděle 16. prosince

Moskva: Euro Hockey Tour – turnaj Channel One Cup: Česko – Švédsko (16:00).

Bělehrad: ME v házené žen – o 3. místo (14:30) a finále (17:00).

Courchevel: SP ve sjezdovém lyžování – obří slalom žen (10:30 a 12:30).

Alta Badia: SP ve sjezdovém lyžování – obří slalom mužů (9:30 a 12:30).

Canmore: SP v běhu na lyžích – skiatlon: ženy (19:00) a muži (20:30).

Livigno: FIS Marathon Cup v dálkovém lyžování – 42 km volně.

Pokljuka: SP v biatlonu –závod mužů s hromadným startem na 15 km (13:00),
z&aacte;vod žnshromadným startem na 12,5 km (15:00).

Nymburk: VTB liga basketbalistů – skupina B: ČEZ Basketball Nymburk - Minsk 2006 (15:00).