​O Zátopkovi píší i v Americe: Legenda, která posunula lidské hranice

O fenomenálním běžci Emilu Zátopkovi se zmiňují i zahraniční média. Prestižní americký deník The Wall Street Journal otiskl tento měsíc článek s titulkem „Nejlepší běžec všech dob“ a popisuje v nich Zátopkův život včetně jeho největších úspěchů.

„Zátopek byl známý jako česká lokomotiva a symbol pro překonávání psychologických bariér v cestě za lidským úspěchem. Zářil ještě předtím, než televizní obrazovky změnily sportovce v celebrity,“ píše se v článku.

Autor v něm také zmiňuje Zátopkovy začátky: práci v Baťově továrně na obuv ve Zlíně, jeho první závod v osmnácti letech, který dokončil na druhém místě, nebo sňatek s oštěpařkou Danou.

Článek v americkém deníku však není jedinou prezentací Zátopka na severoamerickém kontinentu. Již v květnu byla díky spolupráci Českého olympijského výboru a české ambasády ve Washingtonu představena výstava „Od Zátopka k Riu“, kterou přímo na ambasádě vidělo více než 3 tisíce návštěvníků (více ZDE).

Symbol pro Rio

Čtyrnásobný zlatý olympijský medailista je v symbolem českých olympioniků pro hry v Riu. Sportovci se budou řídit jeho heslem „Když nemůžeš, tak přidej“! a na kolekci budou nosit běžcovu stylizovanou siluetu.

O Zátopkovi vyšel také komiks, jenž je k vidění ve Fan Zone Czech Team v obchodním centru Quadrio na Národní třídě, a světlo světa spatří i unikátní životopisná kniha, již dala jeho manželka Dana název „Náš život pod pěti kruhy.“

Reklama

@Olympijský tým: @barborastrycova + = Čirá radost, jsi skvělá, Baru! #czechteam #wimbledon instagram.com/p…
@Olympijský tým: Je to doma! @barborastrycova je wimbledonskou šampionkou ve čtyřhře! Skvěle! instagram.com/p…
@Olympijský tým: Seznamte se: Vítězové juniorské čtyřhry na @wimbledon – @leheckajiri a @jonas.forejtek Gratulujeme a děkujeme, kluci! #czechteam instagram.com/p…
Reklama