Na 50 tisíc lidí oslaví po celé ČR mezinárodní Olympijský den

Již příští týden, ve středu 22. června odstartuje ve všech koutech České republiky 51 závodů T-Mobile Olympijského běhu. V 18:00 hodin hromadně odstartuje T-Mobile Olympijský běh živě nejposlouchanější stanice Českého Rozhlasu Radiožurnál z nového mobilního studia R-Stream. Olympijský den oslaví během na 50 tisíc lidí, kteří zároveň společnými silami podpoří Českou olympijskou nadaci. Kompletní informace nalezenou zájemci na www.olympijskybeh.cz.

Rekordní oslava olympijské myšlenky

Olympijský běh má v ČR tradici od roku 1987, koná se každoročně nejbližší středu k 23. červnu, kdy se slaví Olympijský den na počest založení Mezinárodního olympijského výboru v roce 1894. „I když je rok 2016 rokem olympijských her, jsou pro nás velmi důležité i další akce mimo OH, kterými podporujeme šíření olympijské myšlenky a hodnot Českého olympijského týmu,“ říká marketingový ředitel ČOV Marek Tesař. Letos se přitom k oslavě olympismu připojí rekordní počet závodníků i pořadatelů. Běžci si stále ještě mohou vybrat z 51 závodů po celé České republice a aktuálně je přihlášeno přes 49 tisíc závodníků. „Oproti roku 2015 se nám podařilo více než zdvojnásobit počet závodů stejně jako počet běžců a škol. Další ročník bude pro náš tým velká výzva,“ doplnil Marek Tesař. Dopolední dětské běhy se poběží na 209 školách a nově děti v dopoledních i večerních bězích dostanou dárky od partnera dětských běhů společnosti Koh-i-noor Hardtmuth.

Příležitost setkat se s olympioniky

„Děkuji všem olympionikům, že se jich tolik zúčastní Olympijského běhu, ačkoliv jsou v plné přípravě na Rio. Vím, jak těžké je najít v jejich kalendáři volné místo,“ řekl předseda ČOV Jiří Kejval. V Praze se běžci setkají s ambasadorkou T-Mobile Olympijského běhu Evou Vrabcovou Nývltovou, se Zuzanou Hejnovou, Róbertem Štefkem, Jiřím Ježkem, ale poběží i Jiří Kejval nebo skvělý vytrvalec a zároveň člen Českého klubu fair play, profesor Jan Pirk. V Českých Budějovicích se již tradičně těší na setkání s běžci Kateřina Neumannová, v Ostravě paralympijský vítěz Ivan Karabec a v Plzni triatlonista Přemysl Švarc. Ochuzena o účast zvučných jmen nejsou ale ani další města: rychlostní kanoista Martin Doktor v Račicích, kanoistka Martina Satková v Brně, triatlonista Petr Vabroušek ve Zlíně, běžkyně na lyžích Klára Moravcová v Bedřichově, handicapovaný cyklista Jan Tománek v Příbrami a mnoho dalších.

Podpořte Českou olympijskou nadaci

V rámci přihlašování na T-Mobile Olympijský běh mohou běžci dobrovolně přispět na Českou olympijskou nadaci, aktuálně bylo pro nadaci vybráno již skoro 170 tisíc Kč. Olympijská nadace pomáhá sportovat dětem ze sociálně znevýhodněných rodin, kterým na sport dětí chybí peníze. Nejde přitom pouze o výjimečně talentované děti, základem je, aby děti sami chtěly sportovat a být aktivní. Z žádostí pak vybírá komise Olympijské nadace složená z patronů nadace, olympijských medailistů.

Finální seznam závodů

Zlaté běhy (4): České Budějovice, Plzeň, Praha, Ostrava

Stříbrné běhy (6): Brno, Frýdek Místek, Kadaň, Liberec, Rychnov nad Kněžnou, Stříbro

Bronzové běhy (41): Bakov nad Jizerou, Bedřichov, Červená Lhota, Česká Rybná, České Budějovice, Děčín, Háj ve Slezsku, Havířov, Holešov, Holubov, Horní Jelení, Hradec Králové, Ivančice, Jablonné v Podještědí, Jihlava, Jilemnice, Kamenice, Kostelec nad Orlicí, Krnov, Kunvald, Lipno, Louny, Mladá Boleslav, Moravské Budějovice, Most, Nový Jičín, Olomouc, Ostrov u Karlových Varů, Praha – Ladronka, Příbram, Račice, Slaný, Strážná, Tachov, Teplice, Tetín, Valašské klobouky, Velké Bílovice, Vrchlabí, Zlín

T-Mobile Olympijský běh 2016 se koná za podpory České obce sokolské, portálu Českého atletického svazu ČeskýBěh.cz a projektu Praha – Evropské hlavní město sportu 2016.

Více informací:

Web: www.olympijskybeh.cz

Facebook: www.facebook.com/sportujeme

YouTube: Olympijský tým

Kontakt pro média:

Barbora Soukupová: soukupova@olympic.cz