Školení NEXT vs. NEXT proběhlo v Nymburce

Závěrečná část školení Licence B pro trenéry sportovních her se uskutečnila 27. srpna 2016 v Nymburce.

Formou moderované diskuze a ukázek měli trenéři za úkol uplatnit didaktický, technicko-taktický, kondiční, biomedicínský a psychologický pohled při řešení konkrétních úkolů z trenérské praxe. Školení vedli lektoři Zdeněk Haník, Michal Barda, Michal Ježdík a Martin Kafka.

Proč byla zvolena právě tato forma vysvětluje jeden z lektorů Michal Ježdík: “Máme za cíl vychovávat špičkové trenéry pro zítřek. Trenéři se musí naučit pracovat jako kolegové, ale také se prosadit v tvrdém konkurenčním prostředí – proto NEXT vs. NEXT!“

Diskuze byla rozdělena na dvě části, mezi nimi proběhla pro trenéry prakticky zaměřená přednáška “Práce pod stresem” psychologa Milana Studničky. Ve druhém odpoledním bloku NEXT vs. NEXT měli posluchači příležitost si své znalosti a komunikační dovednosti při práci s týmem vyzkoušet ještě detailněji.

Jaké měl pocity z akce lektor Michal Barda: “Musíme jít nevyšlapanou cestou, chceme-li být lepší. Být trenérem a koučem je nikdy nekončící učení, je to umění a zároveň špičkové řemeslo. Je to péče o každého jednotlivého svěřence, o každý malý detail, práce na samé hranici dosažitelného. Kde jinde si to vyzkoušet než v kurzu a s pomocí zkušenějších kolegů?”

Následující kurz Licence B pro trenéry sportovních her se bude konat 3. - 5. 9. a 9. - 11. 9. 2016

Ohlasy z předešleho kurzu:

“Zajištění a výběr přednášejících byl zvolen na jedničku s hvězdičkou.Teorie bylo sice mnoho, ale na skvělé úrovni :-)”………

“Nejvíce mě zaujaly praktické ukázky cvičení, které mohu použít při trénincích s mládeží.”…………..

"Chyběla témata zaměřená na výživu a pitný režim :-( --> prosím o doplnění a bude to top! ;-)”

Video ukázka z proběhlého zkoušení