Světová šampionka Formanová podpořila děti při startu krajských kol Odznaku Všestrannosti

Ve sportovním areálu Vodranty v Čáslavi odstartovala letošní krajská kola Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů (OVOV). Celkem 177 žáků ze 30 škol východní části Středočeského kraje soutěžilo v šestiboji. Své dovednosti předvedli v disciplínách běh na šedesát metrů, leh sed, shyby, hod míčkem a volitelná disciplína – běh na 1000 metrů, nebo dribling. Mladé sportovce přišla na místo, kde sama trénovala, podpořit i Ludmila Formanová.

„Je hezké vidět děti nadšené z pohybu a jejich touhu se zlepšovat. Vždy ráda podpořím dobré projekty zaměřené na sportování dětí,“ podotkla Formanová, mistryně světa v běhu na 800 metrů.

Z každého ze 16 krajských kol postupují do republikového finále, které 9. a 10. září 2016 zahájí Evropský týden sportu, 1. a 2. družstvo a první dívka a chlapec z každého ročníku (2001–2006), další jednotlivci i družstva mohou postoupit na body.

V Praze přišla dětem předat ceny zase moderní pětibojařka Natálie Dianová, mistryně světa ve smíšené štafetě. Při dvoudenním krajském kole v areálu na Podvinném Mlýně, kde s organizací pomáhali policisté, závodilo 217 a 182 dětí. Stejně jako v Čáslavi, kde například dvanáctiletá Viktorie Sršňová ze ZŠ Pečky získala 1094 bodů za 380 metrů v driblingu, i tady byly vidět výrazné individuální výkony. Nico Boketta běžel kilometr za 2:51, Lucie Procházková zase skočila 550 centimetrů do dálky.

Sportovní program krajských kol oživuje exhibice cyklotrialisty Vlasty Kabeláče Čiháčka, rekordmana ve vyskákání a sjetí Petřínské rozhledny, i pěvecké vystoupení.

O OVOV

Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů založili olympijští vítězové v desetiboji Robert Změlík s Romanem Šebrlem s cílem motivovat děti ke sportu. OVOV je součástí projektu Sazka Olympijský víceboj. Jeho disciplíny jsou určeny dětem i dospělým, kteří mohou získávat bronzové, stříbrné, zlaté a diamantové odznaky, jež jsou motivací ke zlepšení výkonů. Přehled krajských kol najdete zde.