Ceny Trenérka – cvičitelka roku 2015 uděleny

Nejlepší trenérky a cvičitelky roku 2015 napříč všemi sportovními odvětvími dnes byly vyhlášeny na slavnostním ceremoniálu v budově České národní banky. Více než 30 žen převzalo ocenění například z rukou legendární gymnastky a také úspěšné trenérky Věry Čáslavské, předsedy Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala nebo reprezentanta v badmintonu Petra Koukala.

Ženy, které se věnují trénování a výchově různých věkových kategorií sportovců a v širokému spektru sportů od vrcholových po nesoutěžní, oceňuje již devátým rokem Komise rovných příležitostí ve sportu Českého olympijského výboru.

„Je nám líto, že nemůžeme dát ceny mnohem více trenérkám a cvičitelkám, protože by si jich to zasloužily stovky. Pracují nezištně, dobrovolně, vytrvale. Tak alespoň skrze oceněné ke všem posíláme velké díky,“ uvedla předsedkyně Komise rovných příležitostí ve sportu Naďa Knorre.

Fotogalerie »

Slavnostní vyhlášení Trenérky a cvičitelky roku 2015

Na podium si pro cenu přišly trenérky a cvičitelky ze 13 krajů ČR, včetně Gabriely Soukalové, která k biatlonu přivedla svou dceru, letošní vítězku Světového poháru.

„Sešlo se mnohem více nominací než v loňském roce. Překvapilo mne, že vzrostl také počet nominací do kategorie Objev roku. To znamená, že se objevuje řada nových trenérek a cvičitelek, což je dobrá zpráva,“ dodala Naďa Knorre.

Cenu Objev roku si odnesla horolezkyně a trenérka Eliška Karešová. Diplom MOV za přínos do oblasti sportu žen získala profesorka Anna Hogenová. Cenu Věry Čáslavské pak přímo z jejích rukou převzala legendární gymnastka a trenérka Věra Růžičková.

Kompletní seznam oceněných je uveden zde.

Komise rovných příležitostí ve sportu

Komise rovných příležitostí ve sportu, odborná komise Českého olympijského výboru, oceňuje trenérky již od roku 2008 – tehdy se udělovaly ceny za rok 2007, který byl vyhlášen Evropským parlamentem jako Rok rovných příležitostí. Hlavním účelem této a jiných akcí, které komise realizuje, je zviditelnění činnosti ženských trenérek a networking. Komise se také soustředí na rovné příležitosti ve sportu či vytváření příznivých podmínek pro zapojení žen do vedoucích funkcí ve sportu jak na domácí, tak mezinárodní scéně.

Více informací:
Tiskové oddělení Českého olympijského výboru, press@olympic.cz