Začala okresní kola Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů

V parádní sportovní atmosféře začala letošní okresní kola Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů. První kolo odstartovalo symbolicky na Praze 1, kde v nafukovací hale areálu v Masné ulici sportovalo víc než sto dětí. Na postupových místech do krajských kol, která začnou v květnu, se umístila družstva z vítězné ZŠ Brána jazyků a druhého Gymnázia profesora Jana Patočky.

Projekt OVOV, který založili olympijští vítězové v desetiboji Robert Změlík s Romanem Šebrlem s cílem motivovat děti ke sportu a který je součástí Sazka Olympijského víceboje, vstoupil letos do sedmého ročníku. V plánu je pro jaro 80 okresních kol ve všech koutech republiky, z nichž vždy dvě družstva a jednotlivci podle kategorií postoupí do krajských kol. Těch proběhne v květnu a červnu letošního roku celkem šestnáct a nejlepší týmy a jednotlivci postoupí do republikového finále na Julisce, které v září odstartuje Evropský týden sportu.

Kompletní program jednotlivých kol a propozice a výsledky najdete zde.

Školy se do jednotlivých okresních kol mohou stále hlásit. Desítku disciplín však může plnit široká veřejnost – děti i dospělí. Ti všichni také mohou získávat bronzové, stříbrné, zlaté a diamantové odznaky, které jsou motivací ke zlepšování výkonů.

Reklama

@Olympijský tým: @barborastrycova + = Čirá radost, jsi skvělá, Baru! #czechteam #wimbledon instagram.com/p…
@Olympijský tým: Je to doma! @barborastrycova je wimbledonskou šampionkou ve čtyřhře! Skvěle! instagram.com/p…
@Olympijský tým: Seznamte se: Vítězové juniorské čtyřhry na @wimbledon – @leheckajiri a @jonas.forejtek Gratulujeme a děkujeme, kluci! #czechteam instagram.com/p…
Reklama