Olympijský park Pardubice 2016: posvěcený podpisem smlouvy i novým logem

Pardubický primátor Martin Charvát a předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval slavnostně podepsali smlouvu o pořádání Olympijského parku Pardubice 2016. Vedení ČOV, představitelé města Pardubice a Pardubického kraje i významní olympionici a sportovci z regionu zároveň v loděnici v parku Na Špici představili oficiální logo tohoto olympijského parku, k vidění je teď i na lávce přes Chrudimku.

„Velmi mě těší, že města, v nichž se olympijské parky připravují, považují tento projekt za stěžejní akci roku a žijí jím naplno už teď. Pardubice mají dlouhou sportovní tradici a těším se, jak budou olympijskou atmosférou a hlavně aktivním sportem žít v srpnu všichni obyvatelé Pardubického kraje,“ uvedl předseda ČOV Jiří Kejval a dodal: „Z východních Čech pocházejí skvělí sportovci jako Jaroslav Kulhavý, Roman Šebrle, Dominik Hašek nebo šéf olympijských misí Martin Doktor. Pokud se díky olympijskému parku nadchnou pro sport další místní děti a jednou se třeba rozhodnou jít ve stopách svých slavných předchůdců, bude to ta nejlepší odměna.“

Oficiální logo Olympijského parku Pardubice 2016, které pozvané sportovní legendy slavnostně odhalily, bude zdobit lávku u parku Na Špici až do konce srpna. „Jsem hrdý na to, že se naše město stane jedním z mála v Česku, které bude v době letních her olympijský park pořádat. Děkuji proto Českému olympijskému výboru za to, že našemu projektu věří a po dnešním podpisu smlouvy jej i oficiálně podporuje. Uspořádat Olympijský park Pardubice 2016 je pro nás nejen čest a obrovský závazek, ale také příležitost představit naše město jako skvělý turistický cíl či místo, kde stojí za to žít,“ řekl pardubický primátor Martin Charvát. Dodal, že olympijskou atmosféru pocítí lidé v Pardubicích už od jara díky speciálnímu tematickému programu městských slavností i dalších sportovních či kulturních akcí, které budou letnímu sportovnímu svátku předcházet. „Dá se říci, že do barev olympijského parku se město začne oblékat od dnešního dne. Chceme tak s dostatečným časovým předstihem dát najevo, že olympijský park bude jakousi vlajkovou lodí a dominantou pardubického dění v letošním roce,“ doplnil ještě primátor Charvát.

Pardubický kraj poskytl na organizaci Olympijského parku Pardubice 2016 částku 1,5 milionu korun. Hejtman Martin Netolický zveřejnil i motto, kterým bude kraj akci propagovat - Olympijský park Pardubice - sportovní srdce našeho regionu. „Olympijský park v Pardubicích je jedinečnou příležitostí, jak si užít atmosféru sportovního svátku, kterým olympijské hry jsou, v sídelním městě Pardubického kraje. Jsem přesvědčený o tom, že vzhledem k rozmanitosti programu a výběru lokality parku Na Špici, se Olympijský park Pardubice 2016 stane skutečným sportovním srdcem našeho regionu v době konání Letních olympijských her v Rio de Janeiru,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Podle náměstka primátora zodpovědného za školství, sport, kulturu a cestovní ruch Jakuba Rychteckého, který má na starosti koordinaci tohoto projektu, pokračují přípravy podle harmonogramu. „Pro nás už olympiáda prakticky začala, rozhodli jsme se aktivně zapojit i školy. Projektový tým připravuje propagační road show. V Olympijském parku Pardubice 2016 si budou moci návštěvníci aktivně vyzkoušet nebo se v rámci workshopů naučit olympijské i neolympijské sporty na 245 600 metrech čtverečních ve 3 parcích, 2 řekách – Labi a Chrudimce, a například i na moderně opravené třídě Míru. Lidé budou moci podpořit naše olympioniky až ve třech fanzónách při sledování přenosů z Rio de Janeira. V originálním programu si přijdou na své úplně všichni – od nejmenších až po seniory. Pracujeme na tom, aby součástí parku byl rovněž Adrenalin park a Sciente point – prostor věnovaný technologiím a vědám,“ nastínil náměstek primátora Jakub Rychtecký rozlohu a plánované aktivity olympijského parku.

Olympijské vlajky vyvěsili na školách i školkách v Pardubicích

Aby se sportovní duch spolu s olympijskou myšlenkou dostali do povědomí mezi školáky – tedy ty, pro které by měl být sport nedílnou součástí života a kteří by se díky němu mohli stát i budoucími úspěšnými sportovci a dokonce i olympioniky, věnovala radnice každému školskému zařízení olympijskou vlajku. První ji v úterý odpoledne za účasti předsedy ČOV Jiřího Kejvala slavnostně vyvěsila ZŠ Spořilov. Během několika dnů by měly vlát olympijské vlajky na všech mateřských i základních školách i domech dětí a mládeže zřizovaných městem.

„Pro nás je velmi důležité, aby si především děti a mladí lidé uvědomili, co vše jim sportování – byť jen rekreační - může do života dát. Poprosili jsme proto kantory, aby před samotným aktem vyvěšení olympijské vlajky podebatovali s dětmi například o tom, proč se olympijské hry konají, kdo byl

Pierre de Coubertin, co vlastně termíny „olympismus“ či „olympijská myšlenka“ znamenají i proč je tak důležité hrát fair play,“ sdělil manažer Olympijského parku Pardubice 2016 Pavel Stara. Pro děti budou připraveny i příměstské tábory, jejichž zázemí bude rovněž přímo u sportovišť tak, aby si jejich účastníci připadali téměř jako na opravdové olympiádě.

Reklama

@Olympijský tým: Domácí vítězství! Triatlonistka @vendulafrintova vyhrála závod Světového poháru v Karlových Varech a obhájila tak loňské prvenství! #czechteam instagram.com/p…
@Lukostřelba: Minulý týden mladí lukostřelci reprezentovali české barvy na Mistroství světa dorostu v terčové lukostřelbě ve španělském hlavním městě, Madridu. Jak obstáli? Čtěte níže: Kvalifikace Junioři - reflexní luk 94. místo David Vítovec s nástřelem 588 bodů 95. místo Josef Křesala s nástřelem 584 bodů 109. místo Matěj Jech s nástřelem 536 bodů (nepostoupil do elimimačních soubojů) Juniorky - reflexní luk 60. místo Klára Grapová s nástřelem 564 bodů Kadetky - reflexní luk 34. místo Aneta Venhudová s nástřelem 631 bodů 56. místo Eliška Novotná s nástřelem 607 bodů 68. místo Nikola Lettlová s nástřelem 588 bodů Juniorky - kladkový luk 24. místo Martina Zikmundová s nástřelem 672 bodů Kadetky - kladkový luk 39. místo Petra Zikmundová s nástřelem 642 bodů 42. místo Karolína Celmanová s nástřelem 631 bodů Eliminace Junioři - reflexní luk David Vítovec nestačil v prvním kole na ruského lukostřelce Damshaeva 0:6. Josef Křesala podlehl v prvním kole britskému závodníkovi Pinderovi 4:6. Juniorky - reflexní luk Klára Grapová si v prvním eliminačním kole poradila se Švýcarkou Pichonnazovou 6:0, v druhém eliminačním kole prohrála souboj s Anou Machado z Brazílie 2:6. Kadetky - reflexní luk Eliška Novotná prohrála souboj v prvním kole s Polkou Ferensovou 4:6. Nikola Lettlová v prvním kole porazila Španělku Leyre Fernándezovou 6:0, v druhém kole nestačila na Němku Reincke 0:6. Aneta Venhudová v prvním kole překolala Litevku Siksnovou 6:2, v druhém kole podlehla Němce Miklosové 1:7. Juniorky - kladkový luk Martina Zikmunová si v prvním kole poradila s Brazilkou Da Silva 137:126, v druhém eliminačním kole o jeden bod skončila v souboji s italskou závodnicí Nataleovou 143:144. Kadetky - reflexní luk Petra Zikmundová skončila v prvním kole, bohužel nestačila na Rusku Snetkovou 139:141. Karolína Celmanová prohrála o jediný bod v prvním elimačním kole s Britkou Bryanovou 138:139. Podrobné výsledky jsou zde: ianseo.net/Details.php?toId=4813 #czecharchery #czechnationalteam #czecharcheryteam #czecharcherynationalteam facebook.com…
@Z_Štybar: Another hard nervous stage in#LaVuelta19 ! I ended this stage in 20th position! I also took 2 bonus seconds in the intermediate sprint which brings me in 19th position overall, 1’32” behind the new GC leader Nicholas Roche Getty Images facebook.com…
@Horolezectví: Podívejte se na pár snímků z finále Mistrovství světa mládeže v lezení na obtížnost v Arcu. Eliška Adamovská zde dokázala vybojovat skvělé 4. místo! Foto: Monika Brkalová facebook.com…
@Český svaz tanečního sportu: Ve Vésce se konaly i dvě soutěže Taneční ligy 2019 hlavní kategorie - Dospělí. Soutěž Taneční ligy 2019 - Dospělí Standard VYHRÁL - 1️⃣. místo si vytančil pár Tomáš Přikryl - Sanela Los Chovancová (1/23), na 2️⃣. místě byl pár Jan Metlický & Ela Kasalová a 3️⃣. skončil pár Daniel Borůvka - Barbora Borůvková. Nejvíce bodů a největší originální pohár si ze soutěže Taneční ligy 2019 - Dospělí Latina odvezl za 1️⃣. místo pár Tomáš Boldiš a Marie Glistová (1/25), na 2️⃣. místě byl pár Martin Tojnar - Kateřina Jozífová a 3️⃣. byl pár Jan Metlicky - Ela Kasalová. Gratulujeme! #TLveska2019 #českýtanečnísport ©️ Foto: Tomáš Klička facebook.com…
@Kriket: Only a few days to go, Six Nations going head to head over 11 matches, guaranteed to produce levels of drama almost as high as the 4th day of the 3rd Ashes test* *Ben Stokes levels of brilliance neither guaranteed nor possible, I mean seriously, he's a one of a kind. facebook.com…
@Tanec: Ve Vésce u Olomouce byla soutěžemi Taneční ligy 2019 zahájena druhá část sezóny na domácích taneční parketech. Soutěž Taneční ligy 2019 kat. Junior II Standard VYHRÁL pár Dominik Veverka - Julie Kasálková (1/17), na 2️⃣. místě skončil pár Mikuláš Svěntý & Julia Procházková a 3️⃣. byl pár Jan Vlček - Petra Příplatová. V soutěži Taneční ligy 2019 kat. Junior II Latina byl na 1️⃣. místě pár Vojta Kovárník & Anička Jišková, na 2️⃣. místě skončil pár Matyáš Felcman - Lucie Růžičková a 3️⃣. byl pár Jakub Novotný - Barbora Bobková. Gratulujeme! #TLveska2019 #českýtanečnísport ©️ Foto: Tomáš Klička facebook.com…
@A_Choupenitch: Oficiální cover videoklipu k songu Víme oba & DJ Wich. Už se těšíš na premiéru? Tak sleduj zítra moje socials a Under Armour facebook.com…
@J_Kulhavý: Flying office ✈️ facebook.com…
@Atletika: Co říkáte na takovýhle finiš? :D facebook.com…
@Horolezectví: Eliška Adamovská se v dnešním finále Mistrovství světa mládeže v lezení na obtížnost umístila na skvělém 4. místě! Dnes večer bylo v Arcu na programu finále Mistrovství světa mládeže v lezení na obtížnost kategorie A a juniorek. Do finále v kategorii juniorek se probojovala Eliška Adamovská. Eliška postupovala jak z kvalifikace tak ze semifinále ze 4. místa. Ve finále pak svou pozici udržela. Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci! Vyhrála Italka Laura Rogora, stříbrnou pozici obsadila Francouzka Nolwenn Arc, bronz bere Američanka Brooke Raboutou. Mistrovství světa dále pokračuje kvalifikací v boulderingu a v lezení na rychlost. Foto: Monika Brkalová facebook.com…
@Autoklub: Na Andrlově chlumu v Ústí nad Orlicí dnes padl loňský traťový rekord Miloše Beneše.⏱⏱ Postaral se o to Sebastien Petit, který jel už včera velmi rychle, a to startoval na Ústecké 21 poprvé. Nový rekord má hodnotu 1:42.83. Do Ústí se ještě vrátíme, teď jen pár fotografií ze soboty. foto: Tomáš Kaňa, Vandraq Studio Ústecká 21 facebook.com…
@Biatlon: „To už je trochu vyšší level, přijíždět na závěrečnou stojku z prvního místa,“ říkala Lucie Charvátová po stíhacím závodě, ve kterém jí proklouzla mezi prsty třetí medaile. Ale byl to povedený šampionát. :-) biatlon.cz/lucie…
@Basketbal: Jaký moment z kvalifikace o FIBA Basketball World Cup si budou pamatovat Ondřej Balvín, Jakub Šiřina a Víták Krejčí? #rvisejakolev #czechrepublicgotgame facebook.com…
@Golf: XXX. Hungarian Junior Open Championship - Panonia Golf & Country Club (Maďarsko, par 72) Konečné výsledky ➡️ bit.ly/2ZnkWru U21 Open Boys 1. David Soukup E (71, 74, 71) U16 Open Girls 3. Barbora Bujáková +7 (72, 76, 75) U18 Open Girls 2. Lenka Nebeská +2 (72, 73, 73) v play-off 7. Julie Hofmanová +32 (86, 84, 78) FOTO Ivan Paggio/Golf.cz facebook.com/cgf.cz…
Reklama